درگیری تظاهرکنندگان و پلیس در مرکز شهر آتن

آتن- ایرنا- تظاهرات مراسم سالگرد قتل یک نوجوان دانش آموز به ضرب گلوله پلیس در مرکز شهر آتن پایتخت یونان به خشونت کشیده شد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا به نقل از پلیس شهر آتن، در تظاهرات امسال که به مناسیت نهمین سالگرد قتل یک دانش آموز نوجوان یونانی که به ضرب گلوله یک پلیس از پای درآمده بود بیش از هر سال دیگری دانش آموزان و دیگر اقشار مختلف مردم شرکت کرده بودند.
در درگیری های شدیدی که بین نیروهای امنیتی و دانش آموزان رخ داد تعداد 25 نفر دستگیر شدند. تعدادی نیز زخمی و خسارات فراوانی به خودروهای پارک شده در محل و مغازه ها وارد شد.
در خلال تظاهرات دانش آموزی روز چهارشنبه، دانش آموزان با سردادن شعارهایی همچون 'السکندرو گری گورپلو' زنده است، پلیس دست از اقدامات خودسرانه و خلاف قوانین علیه دانش آموزان و دیگر اقشار جامعه بردارد' از دولت یونان خواستار محاکمه پلیس مزبور شدند.
در ساعات پایانی تظاهرات ، تعدادی افراد نقاب پوش با حمله به نیروهای امنیتی با بمب دست ساز 'کوکتل ملوتف' تعداد زیادی خودرو و مغازه را در مرکز شهر آتن به آتش کشیدند. این درگیری ساعت ها ادامه داشت.
پلیس شهر آتن برای متفرق کردن افراد از گاز اشک آور استفاده کرد و خیابان های مرکزی شهر آتن برای مدت طولانی به روی وسایل نقلیه بسته شده بود.
شبک**اروپام**462**1392**انتشار: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال