وزیر خارجه اسپانیا نسبت به تغییر وضعیت در قدس هشدار داد

مادرید- ایرنا- «آلفونسو داستیس» وزیر امور خارجه اسپانیا امروز -چهارشنبه -هشدار داد که تغییر وضعیت شهر بیت المقدس ، یک مساله بسیار حساس است که باید از طریق مذاکره حل و فصل شود .

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری افه ، داستیس که این سخنان را در صفحه رسمی‌ توییتر خود نوشت ، در این رابطه ، نگرانی خود را اینکه آمریکا قدس را به عنوان پایتخت اسراییل بشناسد ،ابراز کرد.
وی تاکید کردکه هیچ گزینه بهتری برای منطقه ، جز راه حل دو کشور مستقل که با هم در صلح و امنیت زندگی کنند ، وجود ندارد .
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد امروز چهارشنبه شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را اعلام و دستور دهد که سفارت آمریکا به آنجا انتقال داده شود ، اعلامی که می‌ تواند هرگونه چشم انداز یک فرایند صلح که از سوی واشنگتن میانجیگری شده باشد را خراب کند .
به گرارش ایرنا، شهر قدس که مسجد الاقصی نخستین قبله مسلمانان را در خود جای داده بخش لاینفک فلسطین بوده و یکی از مهمترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمارمی آید و از جایگاه و اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.
قدس از نظر قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغال شده محسوب می گردد، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن این شهر بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه های بین المللی است.
شبک**1708**اروپام *5*491**انتشار: علیرضا ارشادی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال