معاون دبیرکل حزب الله لبنان:

موضع ترامپ درباره بیت المقدس به معنای پایان راه حل دو کشور و فرایند سازش است

بیروت-ایرنا-شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به تصمیم قریب الوقوع «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی آن را به منزله پایان راه حل موسوم به «دو کشور»، فرایند سازش و صحبت درباره راه حل سیاسی دانست.

به گزارش ایرنا، شیخ قاسم این سخنان را عصر چهارشنبه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «المیادین» مطرح کرد.
معاون دبیرکل حزب الله گفت: موضع صریح ترامپ درباره بیت المقدس چیزی است که واشنگتن همیشه آن را مخفی می کرد.
به گفته شیخ قاسم، ترامپ معتقد است که اسرائیل، اصل است و فلسطینیان وجود ندارند و روند سازش نیز هیچ ارزشی ندارد.
با وجود مخالفت های گسترده جهانی و منطقه ای، رئیس جمهوری آمریکا قرار است امروز (چهارشنبه) تصمیم خود را برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس را که کنگره آمریکا در 23 اکتبر 1995 اتخاذ کرده است، اعلام کند.
دولت های مختلف آمریکا از آن زمان تاکنون از اجرای این مصوبه کنگره امتناع کرده اند اما ترامپ براساس وعده هایش در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قصد دارد این مصوبه را اجرا کند.
کاخ سفید تاکنون اجرای این مصوبه را هر شش ماه یکبار به تاخیر انداخته است.
معاون دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت و گوی خود با المیادین تنها راه مبارزه علیه رژیم صهیونیستی را «مقاومت» دانست و خواستار حمایت از این گزینه شد.
وی با اشاره به مبارزه ملت لبنان با اشغال کشورشان بوسیله رژیم صهیونیستی گفت: با مقاومت جنوب لبنان آزاد و مشخص شد که می توان اسرائیل را شکست داد و سرزمین را با مقاومت آزاد کرد.
شیخ نعیم قاسم در پاسخ به پرسشی درباره حملات رژیم صهیونیستی به برخی از مناطق در سوریه گفت: تجاوزات اسرائیل بی نتیجه است. آنها مناطق خالی را هدف قرار می دهند تا بگویند ما هم در میدان هستیم.
معاون دبیرکل حزب الله لبنان که برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی به تهران سفر کرده است گفت: وحدت کشورهای اسلامی نقشه های آمریکا در منطقه را شکست خواهد داد.
وی مساله فلسطین را مهمترین مساله منطقه دانست و گفت: برگزاری نشست درباره مساله فلسطین اختلاف ها بین کشورهای منطقه را از بین می برد.
شیخ قاسم گفت که حزب الله آماده است تا برای نزدیک کردن کشورهای منطقه و همه گروه ها برای مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی تلاش کند.
معاون دبیرکل حزب الله گفت که باید بین «علمای شریف»که برای فلسطین فعالیت می کنند و علمای دیگر که در انتظار عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند فرق گذاشت.
وی افزود: ما علمای وابسته به پادشاهان را به توبه و استفاده از فرصت برای بازگشت از مسیر کنونی در جهت حمایت از ملت فلسطین دعوت می کنیم.
خاورم**2054
انتشاردهنده: محمد خواجوئی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال