ایران و رومانی بر توسعه همکاری های علمی و آموزشی تاکید کردند

بلگراد - ایرنا - سفیر کشورمان در بخارست و وزیر آموزش و پرورش و تحقیقات علمی رومانی روز چهارشنبه در نشستی ضمن گفت و گو در باره راه های گسترش همکاری های علمی و آموزشی، بر توسعه و افزایش مراودات پژوهشی و تحقیقاتی علمی بین دو کشور تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، 'حمید معیر' در ملاقات با 'لیوب پوپ' ضمن اشاره به روابط تاریخی و دیرینه دو کشور به ویژه در زمینه های علمی و آموزشی گفت: یادداشت تفاهم های متعددی بین دانشگاه های دو کشور در سال جاری منعقد شده است و اصلاحات ارائه شده در ارتباط با برنامه مبادلات فرهنگی در جریان برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در بهمن ماه سال جاری نهایی و به امضا طرفین خواهد رسید.
وی افزود: ایران از نظر علمی در منطقه رتبه اول و در سطح جهانی رتبه شانزدهم و از نظر رشد و شتاب علمی در رتبه دوم جهانی قرار دارد. بنابراین ظرفیت بسیار مناسبی برای همکاری های آموزشی و علمی میان دو کشور و برگزاری سمینارهای مشترک علمی وجود دارد.
لیویو پوپ وزیر آموزش و پرورش و تحقیقات علمی رومانی نیز در این دیدار با اشاره به پیشرفت های علمی جمهوری اسلامی ایران و برنامه مبادلات فرهنگی علمی فیمابین دو کشور خواستار توسعه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی فیمابین گردید و این گونه همکاری ها را زمینه ای برای ایجاد روابط در بخش های دیگر دانست.
همچنین در این دیدار مسائل مربوط به همکاری های مشترک در راستای افزایش مراودات علمی و پژوهشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در پایان سفیر کشورمان مسائل مربوط به بورسیه های دانشگاهی میان طرفین را مورد گفت و گو قرار داد.
اروپام**436**1486**انتشار دهنده: محسن شریفی**

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال