«محکومین» به تلویزیون می آید

تهران- ایرنا- تصویربرداری بخش اول مجموعه تلویزیونی «محکومین» با موضوع مجازاتهای جایگزین حبس به پایان رسید و قرار است این سریال دی ماه از شبکه یک سیما پخش شود.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از صدا و سیما، تصویربرداری بخشی از سریال «محکومین» که توسط حسین قناعت کارگردانی می شود روز گذشته 13 آذرماه در لوکشین شهرک غرب پایان یافت.
در پلان های پایانی، ملیکا شریفی نیا مقابل دوربین رفت و به این ترتیب پرونده تولید این سریال برای تیم حسین قناعت به پایان راه رسید.
به گفته بهروز مفید تهیه کننده مجموعه تلویزیونی «محکومین»، تا 10 روز آینده تصویربرداری گروه سیدجمال سیدحاتمی نیز به اتمام خواهد رسید.
وی افزود: این گروه در لوکیشن مجتمع قضایی در غرب تهران هستند و قرار است از امروز 14 آذر، جعفر دهقان به عنوان بازیگر جدید، مقابل دوربین برود.
این تهیه کننده همچنین از تدوین نهایی 15 قسمت از سریال «محکومین» خبر داد و یادآور شد: اکنون مشغول صداگذاری و موسیقی سایر قسمت ها هستیم.
مفید اضافه کرد: موضوع این سریال اپیزودیک، مجازات جایگزین است و در آن تلاش شده است تا در قبال جرم و تخلفات غیرعمد به جای مجازات زندان در فضایی دیگر محکومیت مجرم سپری شود.
مجموعه تلویزیونی «محکومین» به تهیه کنندگی بهروز مفید کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما است که در 30 قسمت 45 دقیقه ای در دست تولید است.
لیلا زارع، حسین محجوب، سیدمهرداد ضیایی، ساناز سماواتی، سپیده خداوردی، پژمان بازغی، سیروس گرجستانی، محمد فیلی، مریم کاویانی، نیما شاهرخ‌شاهی، کامران تفتی، مریم سعادت، شبنم قلی‌خانی، علی انصاریان و علی شادمان‌فر از جمله بازیگران این مجموعه هستند.
مجازات جایگزین حبس یکی از مباحثی است که طی سالهای گذشته با اقبال زیادی از طرف گروه های مختلف همچون صاحبنظران علوم اجتماعی، روانشناسی و علوم قضایی رو به رو بوده است.
بسیاری از کارشناسان، اعمال اینگونه مجازاتهای جایگزین برای متهمان بدون سابقه کیفری را موجب جلوگیری از افزایش آمار زندانیان و کاهش بزه و معضلات اجتماعی در جامعه می دانند.
گستره و تنوع اینگونه مجازاتهای جایگزین حبس که به تشخیص قاضی، اعمال می شود بسیار گسترده است و از خرید و مطالعه کتاب و کاشت درخت تا بازسازی مناطق آسیب دیده از حوادث طبیعی را شامل می شود.
فراهنگ **9022**1055
خبرنگار:رقیه نوری *انتشاردهنده : زینب کارگر

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال