آغاز طرح کد دار کردن گوشی های همراه از امروز 14 آذر

گرگان - ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان از آغاز طرح رجیستری (کد دار کردن) گوشی های همراه از امروز 14 آذر در استان خبر داد و گفت: رجیستری از جمله طرح‌هایی است که برای جلوگیری از قاچاق کالای پرمصرف گوشی تلفن همراه اجرایی شد.

حسین مومنی روز سه شنبه به ایرنا اعلام کرد: در شرایط کنونی بازار این محصول که تقریبا به طور کامل در دست قاچاقچیان قرار دارد؛ اجرای رجیستری تلفن همراه به نفع مردم، دولت و منافع ملی است.
وی در مورد نحوه سنجش اصالت گوشی ، گفت: مردم می توانند برای دریافت شناسه IMEI از طریق وارد کردن کد دستوری *#06# اقدام کنند.
به گفته وی؛پس از دریافت IMEI ، آن را با برچسب روی جعبه گوشی و کد باتری مطابقت دهند و در صورتی که این ٣ کد یکسان بود آن را از طریق سامانه 777 استعلام و صلاحیت آن را از این جهت که گوشی قاچاق است و یا خیر، از طریق سیم کارت دریافت نمایند.
به گزارش ایرنا مرحله دوم طرح کددار کردن گوشی های تلفن همراه با اعمال مقررات بر نشان های تجاری آیفون، از 14 آذر ماه در سراسر کشور اجرایی می شود؛ این طرح با هدف مبارزه با قاچاق تلفن همراه اجراشده است.
پیش از این مدیرعامل شرکت گلستان گفته بود که یک میلیون و 300 هزار سیم کارت همراه اول در سطح استان وجود دارد که با احتساب سایر اپراتورها 2 میلیون و 500هزار سیم کارت در گلستان فعال است.
1648
تنظیم و انتشار: پری سالارنیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال