اجرای 'کجایید ای شهیدان خدایی' در رم

رم - ایرنا - گروه کر ارکستر سمفونیک تهران برای نخستین بار در اجرایی مشترک با ارکستر جوانان جهان، در کلیسای 'سانتا ماریا اراچلی' در شهر رم، قطعه 'کجایید ای شهیدان خدایی' اثر ماندگار استاد هوشنگ کامکار را در میان استقبال گرم تماشاچیان اجرا کرد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا از رم، کنسرت مشترک ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی و با هنرمندی گروه کر و نوازندگان جوان و ارکستر بنیاد جهانی جوانان ایتالیا به رهبری 'دامیانو جورانّا' در کلیسای معروف 'سانتا ماریا اراچلی' در رم برگزار شد.
این کنسرت که با استقبال گرم ایتالیایی ها و ایرانیان مقیم مواجه شد، شامل اجرای قطعاتی از موسیقی حماسی دینی کشورمان مانند سرودهای کجایید ای شهیدان خدایی، قطره های باران، باغ های ایرانی و همچنین قطعاتی از موسیقی مذهبی به سبک 'باروک' با حضور مقامات ایرانی و ایتالیایی از جمله مقامات وزارت میراث و فعالیت های فرهنگی ایتالیا برگزار شد.
در کنسرت شب گذشته شهرداد روحانی، رهبر ارکستر سمفونیک تهران و رازمیک اوهانیان رهبر گروه کر و شماری از مسئولان وزارت فرهنگ واتیکان و ایتالیا، وزارت امور خارجه ایتالیا، فرزاد طالبی مدیرکل دفتر امور موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهانبخش مظفری سفیر ایران در ایتالیا و اکبر قولی رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا حضور داشتند.
مدیرکل دفتر امور موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خبرنگار ایرنا گفت: این کنسرت بخشی از اجرای تفاهم نامه های مشترک میان نهادهای فرهنگی ایران با ارکستر نوازندگان جوان و دانشگاه ساپیتنزای رم است و قطعه 'کجایید ای شهیدان خدایی' برای نخستین بار، نه تنها در ایتالیا بلکه در غرب اجرا شده است که مورد استقبال گرم حضار قرار گرفت.
بخشی از اعضای کر و نوازندگان در این کنسرت مشترک از ایران و بخش دیگری از ایتالیا بودند.
این رویداد در پی تفاهم ‌نامه همکاری میان بنیاد فرهنگی هنری رودکی، دفتر امور موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه هنر تهران با دانشگاه ساپینتزا رم و ارکستر جوانان ایتالیا انجام شد و اجرای بعدی این گروه، پنجشنبه 16 آذر در تالار وحدت است.
اروپام**461*1346** انتشار دهنده: رحمت الله خدادادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال