نخستین گزارش صد روزه عملکرد دولت دوازدهم (9)؛

رئیس جمهوری:مبارزه با آسیب های اجتماعی از مسایل مهم دولت دوازدهم است

تهران - ایرنا- رئیس جمهوری با بیان اینکه یکی از مسایل مهم دولت دوازدهم مبارزه با آسیب های اجتماعی خواهد بود، گفت: از سال گذشته تا الان قدم های خوبی را در این زمینه برداشته ایم که آمارها اخیرا در بسیاری از این آسیب ها کاهش را نشان می دهد.

رئیس جمهوری در پاسخ به این سوال که دولت دوازدهم چه برنامه مشخصی برای حوزه آسیب های اجتماعی و کاهش مسایل آن دارد گفت: مساله آسیب های اجتماعی نگرانی بزرگ مردم مخصوصا در مسایلی مثل اعتیاد، افزایش طلاق، فقر و حاشیه نشینی است که مسایل مهمی است که با آن مواجه هستیم.
رییس جمهوری افزود: از لحاظ تشکیلاتی رهبر معظم انقلاب یک وقت گذاری در این زمینه کردند و جلساتی را 6 ماه یکبار با مسوولین مختلف می گذارند که خیلی تاثیرگذار بود که همه دستگاه ها در این زمینه حرکت سریعتری را داشته باشند.
روحانی ادامه داد: از لحاظ تشکیلاتی قبلا این مساله آسیب های اجتماعی در وزارت کشور بود و مسوول آن هم وزیر کشور بود که تبدیل به یک شورای اجتماعی شد که ریاست این شورا اکنون به عهده رییس جمهور است و قائم مقام رییس جمهور در این شورا وزیر کشور است. بعضی از جلسات را هم خود من تشکیل می دهم.
وی گفت: از سال گذشته تا الان قدم های خوبی را در این زمینه برداشته ایم که آمارها اخیرا در بسیاری از این آسیب ها کاهش را نشان می دهد و این خیلی مهم است و ما اگر حتی بتوانیم متوقف کنیم به همان اندازه سال گذشته این یک پیشرفت است چرا که جمعیت ما دارد اضافه می شود.
رییس جمهور افزود: در زمینه مواد مخدر که البته ستاد مبارزه با مواد مخدر مسوولیت مستقیمی را برعهده دارد که این هم ریاست آن هم به عهده رییس جمهور است که هفته آینده جلسه خواهیم داشت و این جلسات ادامه خواهد داشت.
یکی از مسایل مهم دولت دوازدهم مبارزه با آسیب های اجتماعی خواهد بود که البته در این مبارزه قوای دیگر هم باید مشارکت کنند و مسایل مختلف هم در کنار یکدیگر است که عمدتا مسایل فرهنگی و مسایل اقتصادی این دو بسیار تاثیرگذار است که البته مسایل دیگر هم است که باید آن را دنبال کنیم.
به نظر من شرایط یکسال گذشته و آمار یکسال گذشته ما را امیدوار کرده است به این که ما اولا اولویت بندی کنیم و ثانیا چیزهایی که میان بخشی است که دستگاهای مختلف مسوول هستند یک برنامه ریزی شده است که در هر بخشی یک دستگاه مسوول اصلی و بقیه همکار آن دستگاه شده اند برای این که کار به صورت بهتری پیش برود و بودجه ای هم برای این کار پیش بینی خواهد شد که بتوانیم این معضل اجتماعی را حل کنیم.
1449

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال