وزیر ارتباطات در گفتگوی اختصاصی با ایرنا:

ایران و هند برای گسترش همکاری های مشترک در حوزه ارتباطات سند همکاری امضا می کنند

دهلی نو – ایرنا – 'محمد جواد آذری جهرمی' وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز جمعه گفت: ایران و هند برای گسترش همکاری های مشترک در حوزه ارتباطات و فناوری ارتباطات سند همکاری جدید امضا خواهند کرد.

وی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در دهلی نو افزود: در حاشیه چهارمین اجلاس بین المللی فضای مجازی که سال گذشته در ژنو برگزار شد، بین وزارتخانه های ارتباطات ایران و هند تقاهم نامه ای امضا شد که بر اساس آن مقرر گردید ، دو کشور همکاری های خود در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را ادامه و توسعه دهند.
وی گفت بر اساس این تفاهم نامه قرار شد در حوزه هایی مانند پست، ترانزیت دیتای هند از طریق ایران به سوی اروپا و صنایع مخابرات بین دو کشور همکاری های جدید آغاز شود.
آذری جهرمی افزود: در دیداری که امروز با مانوج سینها وزیر ارتباطات هند داشتم، قرار شد بر مبنای تفاهمات قبلی، اولین کمیته مشترک بعد از همین جلسه بین وزارت ارتباطات و فناوری ایران و هند تشکیل شود تا نتیجه پیگیری ها حاصل شده و دو کشور در این حوزه سند تفاهم نامه جدیدی را امضا کنند.
وی افزود: این سند پایه همکاریهای بعدی بین دو کشور در این حوزه قرار خواهد گرفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه ظرفیت بسیار خوبی برای گسترش همکاری های بین دو کشور فراهم است خاطر نشان کرد هند در این حوزه یک گام جدی برای حضور در بازار مخابراتی دنیا برداشته و ایران نیزاین پتانسیل را دارد که در همین مسیر فعالیت کند.
آذری جهرمی گفت: ایران آماده است که برای گسترش همکاری های مشترک بین دو کشور در ساخت تجهیزات مخابراتی کمک کند.
وی با اشاره به اینکه در حوزه ساخت تجهیرات مخابراتی ظرفیت های بسیار بالایی در هر دو کشور وجود دارد، تاکید کرد: در حوزه پستی دو کشور و استفاده از ظرفیتهای ایران به عنوان منطقه ترانزیتی در گسترش همکاری های لجستیکی مشترک ظرفیت های بسیار خوبی وجود دارد.
وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات کشورمان در خاتمه با اشاره به اینکه استقبال هند از پیشنهاد ایران برای تشکیل یک کارگروه ویژه برای پیگیری شیوه های گسترش همکاری های مشترک مثبت و سازنده بود، اظهار امیدواری کرد دو کشور شاهد توسعه بسیار گسترده در روابط دو جانبه دراین حوزه باشند.
آذری جهرمی چهارشنبه شب برای شرکت در پنجمین اجلاس بین المللی فضای مجازی وارد دهلی نو پایتخت هند شد.
به گزارش ایرنا، در این همایش دو روزه وزیران، رهبران و مالکان صنایع فعال در این حوزه و همچنین دانشگاهیان درباره 'اکو سیستم' فضای مجازی در جهان به بحث و تبادل نظر می پردازند.
برنامه ها و نمایشگاههای مختلفی که در حاشیه این همایش ترتیب داده شده است، شیوه های گوناگون تاثیرات فضای مجازی بر زندگی انسانها را نشان خواهند داد.
شعار کنفرانس امسال این اجلاس بین المللی 'فضای مجازی برای همه' است.
بیش از 3500 نفر از 120 کشور در این کنفرانس شرکت می کنند و وزیران ارتباطات فرانسه، هلند، مکزیک و انگلستان در آن سخنرانی خواهند کرد.
این همایش با سخنرانی ناندرا مودی نخست وزیر هند افتتاح شد.
شبد**1424*9122*وحیده دینداری*انتشار دهنده: مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال