افتتاح دفتر یادبود زلزله کرمانشاه در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در پایتخت تاتارستان

مسکو - ایرنا - دفتر یادبود زلزله غرب کشورمان در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان پایتخت جمهوری تاتارستان روسیه افتتاح شده و بر اساس اطلاع رسانی قبلی که صورت گرفته بود، جمعی از مقامات، اشخاص و چهره های علمی، فرهنگی، هنری، سیاسی و دینی جمهوری تاتارستان با مراجعه به این نمایندگی، پیامهای تسلیت و همدردی خود را با حادثه دیدگان و بازماندگان زلزله در این دفتر ثبت کردند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، سرکنسولگری ایران در قازان اعلام کرد: از مهمانانی که برای ثبت پیامهای خود به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان مراجعه نمودند می توان به تعدادی از نمایندگان پارلمان جمهوری تاتارستان، معاونین وزرای فرهنگ، کار و امور اجتماعی و صنایع و تجارت تاتارستان، اشاره کرد.
همچنین معاون کنسول ترکیه در قازان، سرکنسول مجارستان در قازان، نمایندگان دانشگاه اسلامی روسیه در قازان، رئیس کمیته توسعه گردشگری شهرداری قازان، رئیس مرکز فنائریهای صرفه جویی انرژی کابینه وزرا (نخست وزیری تاتارستان)، رئیس گالری خزینه کرملین قازان، رئیس انستیتو فرهنگ ملل (یونسکو) قازان، جمعی از هنرمندان تاتارستان و اصحاب رسانه ازجمله افرادی بودند که برای عرض تسلیت در سرکنسولگری کشورمان در پایتخت تاتارستان حضور یافتند.
سایر مقامات و چهره های این جمهوری نیز با ارسال پیامها و تلگرامهای خود با مردم کشورمان ابراز همدردی نمودند.
همچنین ایرانیان مقیم و دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای تاتارستان نیز با تماسهای خود با سرکنسولگری ایران در قازان و نیز شرکت در مراسم پرفیض دعای کمیل و رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتی (ع) در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان ابراز همدردی کرده اند. پرچم کشورمان نیز برای اعلام تسلیت و عزای عمومی بصورت نیمه افراشته درآمد.
به گزارش ایرنا، زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 دهم ریشتر در ساعت 21 و 48 دقیقه و 16 ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند که 530 کشته و 7 هزار و 460 مجروح داشته است. 
مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بوده است. 
این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، 25 کیلومتری تازه آباد، 37 کیلومتری باینگان، 112 کیلومتری سنندج و 122 کیلومتری کرمانشاه روی داده است.
اروپام*391*3404**انتشار: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال