درخواست روزنامه پاکستانی از جامعه جهانی برای کمک به زلزله زدگان ایران

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه پر تیراژ 'نیوز' پاکستان که در بخش های اردو، انگلیسی و شبکه تلویزیونی نیز فعالیت می کند، از جامعه جهانی خواست بدون در نظر گرفتن ملاحظات سیاسی به کمک زلزله زدگان در غرب ایران بشتابند.

به گزارش ایرنا، روزنامه 'نیوز' چاپ پاکستان در سرمقاله امروز - چهارشنبه - خود از جامعه بین الملل و مردم این کشور خواست تا ملاحظات سیاسی را کنار گذاشته و به آسیب دیدگان در زلزله ویرانگر اخیر در غرب ایران بشتابند.
این سرمقاله افزوده است: اگرچه زلزله اخیر به اندازه زلزله سال 2003 که بیش از 30 هزار تن در آن در ایرن جان باختند، نیست، ولی نیاز است که جامعه جهانی هر چه سریع تر یه شهروندان گرفتار در این حادثه کمک کند.
در ادامه این سرمقاله بر لزوم اقدام سریع جامعه جهانی برای ارائه کمک های بشردوستانه خود به ایران تاکید شده است.
در سرمقاله این روزنامه با بیان اینکه زلزله اخیر در مرزهای ایران و عراق، مرگبارترین زلزله سال جاری بوده است، می افزاید: این زلزله در ایران بیش از 430 کشته و شمار زیادی مجروح داشته و منازل مسکونی بسیاری از مردم ویران شده است.
روزنامه 'نیوز' پاکستان با بیان وقوع پس لرزه های این زلزله مرگبار در ایران طی روزهای گذشته، افزوده است: گفته می شود بیش از 70 هزار نفر در این حادثه بی خانمان شده اند.
در سرمقاله این روزنامه تصریح شده که لازم است، تحریم های احتمالی علیه ایران باید کنار گذاشته شود تا اقدامات مجامع بین المللی و دیگر کشورها برای کمک به آسیب دیدگان این زلزله با موفقیت همراه شود.
در پایان سرمقاله این روزنامه بر لزوم اجرای اقدامات پیشگیرانه در راستای کاهش آسیب های ناشی از زلزله، ارائه آموزش های لازم به شهروندان و رعایت استانداردها در ساخت و ساز تاکید شده است.
به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 دهم ریشتر در ساعت 21 و 48 دقیقه و 16 ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند که 530 کشته و 7 هزار و 460 مجروح داشته است.
مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بوده است.
این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، 25 کیلومتری تازه آباد، 37 کیلومتری باینگان، 112 کیلومتری سنندج و 122 کیلومتری کرمانشاه روی داد.
آساق**6125*1144*سیدبهادر حسینی*انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده*
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال