نگاهی به وضعیت دمای هوا در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با تشریح آخرین وضعیت جوی استان و دمای مناطق زلزله زده گفت: در مناطقی که کانون اصلی زلزله بوده و بیشترین خسارت ها را دیده اند، امشب (چهارشنبه) حداقل دمای چهار درجه بالای صفر خواهد بود.

علی محمد زورآوند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از شب گذشته مقداری حداقل دما در تمامی نقاط استان کاهش یافته و بین یک تا 2 درجه سردتر از شب های قبل شده است.
وی افزود: دمای هوای امروز شهرستان سرپل ذهاب که متحمل بیشترین خسارت در زلزله اخیر شده است به 26 درجه و امشب نیز در سردترین حالت به هفت درجه بالای صفر می رسد.
زورآوند خاطرنشان کرد: در ثلاث باباجانی نیز مردم دمای حداکثری 20 درجه بالای صفر در طول روز و امشب نیز در سردترین حالت دمای حدود چهار درجه را تجربه خواهند کرد.
معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه حداکثر دمای هوای امروز شهرستان قصرشیرین نیز به 28 و حداقل دمای امشب به هشت درجه بالای صفر می رسد، گفت: دمای هوای شهرستان گیلانغرب نیز تقریبا همین قدر خواهد بود.
وی یادآوری کرد: دمای شهر ازگله در ثلاث باباجانی نیز همانند شهرهای قصرشیرین و گیلانغرب است و پیش بینی می شود حداقل دمای امشب آن به هشت درجه بالای صفر برسد.
زورآوند افزود: دمای هوا در شهر کرمانشاه نیز امروز در گرمترین حالت به 21 و امشب در سردترین شرایط بین صفر تا یک درجه بالای صفر خواهد بود.
معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: به دلیل طولانی بودن ساعات شب و غروب زودهنگام خورشید، سرمای بیشتری در مناطق زلزله زده که فضای باز زیادی وجود دارد، احساس می شود.
وی ادامه داد: تا ابتدای هفته آینده شرایط دمایی و جوی تغییر چندانی نخواهد داشت اما از روز یکشنبه آینده (28 آبان) با ورود موجی ناپایدار به جو استان به تدریج شرایط برای بارش در سطح استان فراهم می شود.
زورآوند گفت: عمده بارش ها در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه آینده رخ می دهد و مناطق زلزله زده نیز بارندگی خواهند داشت.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال