اعزام 17 اکیپ دامپزشکی به مناطق زلزله زده برای دفن لاشه دام ها

کرمانشاه - ایرنا - رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: تاکنون 17 اکیپ دامپزشکی برای جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه دام های تلف شده به مناطق رلزله زده اعزام شده اند.

مجید همتی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: وجود لاشه دام های تلف شده در منطقه منجر به آلودگی های زیست محیطی و شیوع بیماری های قابل انتقال به انسان می شود.
وی افزود: اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه تمام توان خود را برای حفظ باقی مانده جمعیت دامی با انجام عملیات ضدعفونی، واکسیناسیون و اقدام های لازم و نیز دفن بهداشتی لاشه ها به منظور تامین سلامت مردم منطقه با اعزام اکیپ های دامپزشکی به کار گرفته است.
او با بیان اینکه تاکنون 17 اکیپ دامپزشکی برای این منظور به مناطق زلزله زده اعزام شده اند، تصریح کرد: باید هرچه سریعتر برای دفن بهداشتی لاشه های تلف شده اقدام کرد و در این راستا ادارات کل دامپزشکی استان های معین نیز برای اعزام اکیپ های خود اعلام آمادگی کرده اند که در صورت نیاز حتما از آنها کمک خواهیم گرفت.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، از پیش بینی اتلاف 30 درصدی دام ها در مناطق زلزله زده این استان خبر داد.
همتی از مردم مناطق زلزله زده خواست برای دفن بهداشتی دام های خود از توان نظارتی کارشناسان دامپزشکی بهره بگیرند و مراتب را از طریق سامانه تلفنی 1512 و یا سامانه پیامکی 100010001512 به اطلاع کارشناسان دامپزشکی برسانند تا در اسرع وقت نسبت به دفن بهداشتی دامها اهتمام لازم را به عمل آورند.
به گزارش ایرنا، زمین لرزه ساعت 21:48 شامگاه یکشنبه 21 آبان 96 با قدرت 7.3 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در عمق 9.33 کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
این زمین لرزه که کانون آن جنوب حلبچه عراق نزدیک مرزهای استان کرمانشاه گزارش شده زیان ها و آسیب های زیادی به بار آورده است.
3033/8066 خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال