رقابت شطرنج قهرمانی جوانان جهان/ یک پیروزی و دو تساوی نمایندگان ایران در دور دوم

تهران- ایرنا - سه نماینده شطرنج ایران در دومین دور رقابت های شطرنج جوانان زیر 20 سال جهان در ایتالیا به یک پیروزی و دو تساوی رسیدند. استاد بین المللی سارا سادات خادم الشریعه تنها پیروز دور دوم رقابت ها بود.

به گزارش روز چهارشنبه تارنمای رسمی بازی ها، این رقابت ها از 22 آبان ماه در شهر تارویسیو ایتالیا در دو بخش دختران و پسران و در 11 دور به روش سوئیسی آغاز شده است. در دور دوم این رقابت ها نمایندگان ایران به مصاف حریفانی از لهستان، آلمان و دانمارک رفتند.
در این دور خادم الشریعه که با درجه بین المللی 2419 و بخت دوم قهرمانی برابر الیویا کیول باسا از لهستان با درجه بین المللی 2206 پیروز شد و دو امتیازی شد. محدثه علیجان زاده نیز در مصاف با جاسفین هین مانن از آلمان به تساوی رسید و 1.5 امتیازی شد.
در بخش مردان آرین غلامی در مصاف با مارتین پرسیوالدی دانمارکی با درجه بین المللی 2388 به تساوی رضایت داد و 1.5 امتیازی شد.
نمایندگان ایران در دور سوم رقابت های شطرنج قهرمانی جوانان جهان به مصاف حریفانی از بلاروس، روسیه و یونان می روند.
مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج پیش از این در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از اعزام هشت شطرنج باز دختر و پسر به رقابت های جوانان جهان در ایتالیا خبر داده بود، اما در نهایت فقط استاد بین المللی سارا سادات خادم ‌الشریعه، محدثه علیجان‌ زاده و استاد بین المللی آرین غلامی اعزام شدند.
گفته می شود استاد بزرگ پرهام مقصودلو، استاد بزرگ مسعود مصدق‌ پور، استاد بین المللی سید خلیل موسوی و استاد بین المللی آرش طاهباز به دلیل صادر نشدن روادید از سفر بازماندند.
این رقابت ها تا پنجم آذرماه ادامه دارد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250**1545
خبرنگار:گلی سفیدزاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر