دومین محموله امدادی از خراسان جنوبی به کرمانشاه ارسال شد

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: دومین محموله امدادی شامل 6 هزار تخته پتو از این استان به کرمانشاه ارسال شد.

جواد خامسان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد پتو از انبارهای استان در شهرستان های بیرجند و فردوس برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه تامین شده است.
وی بیان کرد: سه دستگاه تریلی انتقال این محموله را انجام می دهند که 2 دستگاه را 2 مرکز خیریه در شهرستان های بیرجند و طبس تامین کرده اند و یک دستگاه نیز از سوی سپاه انصارالرضا (ع) استان خراسان جنوبی در اختیار هلال احمر قرار گرفته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: همچنان با ستاد کنترل عملیات در ارتباط هستیم تا اقلام و کالاهای امدادی مورد نیاز مناطق زلزله زده را در استان تامین و ارسال کنیم.
وی کنسروجات، پتو و ست های بهداشتی بانوان و کودکان را از جمله نیازهای فوری مناطق زلزله زده غرب کشور عنوان کرد و افزود: نخستین محموله امدادی از خراسان جنوبی شامل یکهزار و 500 تخته موکت نیز روز دوشنبه 22 آبان به مقصد کرمانشاه ارسال شد.
خامسان اظهار کرد: 50 پایگاه جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردم در سراسر استان آماده دریافت کمک مردم شریف خراسان جنوبی است.
زمین لرزه شدیدی ساعت 21:48 شامگاه یکشنبه 21 آبان 96 با قدرت 7.3 درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای 9.33 کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
زلزله 7.3 ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه تاکنون بیش از 432 کشته و 7800 مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و یکهزار و 950 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد.
به گفته استاندار کرمانشاه، براساس برآوردهای انجام شده بر اثر این زلزله به 40 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی استان خسارت های کلی و جزیی وارده شده است.
همچنین هموطنان می توانند کمک های نقدی خود را از طریق شماره حساب 99999 در تمامی بانک های استان یا از طریق شماره گیری #724* پرداخت کنند.
ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
خبرنگار و انتشار: رسول محمدحسنی
3028

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال