معاون استاندار آذربایجان غربی: کمک رسانی مالی به زلزله زدگان تسهیل شده است

ارومیه- ایرنا- معاون امور عمرانی استاندار و جانشین شورای هماهنگی مدیریت بحران آذربایجان غربی با اشاره به تمهید راه های مختلف برای سهولت کار مردم در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه، گفت: کمک رسانی مالی به زلزله زدگان تسهیل شده است و شعبه های بانکی، شماره کارت بانکی و کدهای USSD مبتنی بر تلفن همراه به این منظور در دسترس عموم قرار دارد.

تقی کهوریان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهروندان این استان برای پرداخت کمک های نقدی خود می توانند از طریق شماره حساب ارزی و ریالی 99999 در شعب بانک های ملّی، ملت، صادرات، رفاه، مسکن، دی، تجارت، سپه، پارسیان، شهر و آینده و هموطنان خارج از کشور از طریق شماره حساب ارزی در بانک ملّی به شماره 702070 به صورت دلار و شماره حساب ارزی 800300 بانک ملّی به صورت یورو، وجوه در نظر گرفته شده را واریز کنند.
وی اضافه کرد: همچنین شماره حساب 1404440 برای دریافت وجوه نقدی هموطنان خارج از کشور در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به تلاش دست اندرکاران برای سهولت در کار مردم در راستای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه اظهار کرد: به همین منظور شماره کارت 4606-7006-3377-6104 در نظر گرفته شده تا مردم در صورت صلاح دید به صورت کارت به کارت، وجوه مورد نیاز را واریز کنند.
معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین کدهای *741*3*112# و *724# برای دریافت کمک های مردم در نظر گرفته شده است.
کهوریان با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر، مسئول جمع آوری و انتقال کمک های مردمی به زلزله زدگان غرب کشور در آذربایجان غربی است، گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در یاری رساندن به آسیب دیدگان ناشی از زلزله و براساس تاکید استاندار آذربایجان غربی در انسجام بخشیدن به روند ارسال کمک های مردمی، جمعیت هلال احمر استان به عنوان نهاد مسئول در جمع آوری و ارسال محموله های ارسالی دستگاه های اجرایی و کمک های مردمی جمع آوری شده معرفی شده است.
به گزارش ایرنا، بر اثر زمین لرزه 7.2 ریشتری 21 آبان سال جاری در مرز ایران و عراق در امتداد استان کرمانشاه، حدود 500 نفر از هموطنان در این شهرستان ها جان خود را از دست داده اند و هزاران نفر نیز زخمی شده اند.
پس از اعلام نهادهای امدادی برای دریافت کمک های مردمی، مردم آذربایجان غربی نیز همزمان با سراسر کشور برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه، اقلام ضروری را به نهادهای جمع آوری کننده تحویل داده اند.
8137/3072
** خبر: سیده فاطمه سجادی ** انتشار: علیرضا فولادی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر