یادواره شهدای مدافع حرم در گناباد برگزار شد

گناباد - ایرنا - یادواره شهدای مدافع حرم و نخستین آئین سالگرد شهید محسن خزاعی خبرنگار صدا و سیما که در حلب سوریه به شهادت رسید، سه شنبه شب با حضور خانواده وی در گناباد برگزار شد.

به گزارش ایرنا در این آئین که در مصلی امام خمینی (ره) گناباد برگزار شد، یکی از فرماندهان و راویان دوران دفاع مقدس گفت: محصور کردن شهدای مدافع حرم تنها در مساله دفاع از حرم صحیح نیست بلکه رسالت خطیر آنان بسیار گسترده تر از این مهم بوده است.
علی پیراسته ادامه داد: شهدای مدافع حرم با الهام از تفکر امام خمینی (ره) در برابر گروههای تکفیری تحت حمایت استکبار جهانی ایستادند و از ارزشهای اسلامی دفاع کردند.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب زمانی عنوان می کردند که زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و امروز بر این مساله تاکید دارند که زنده نگه داشتن یاد شهیدان یک فریضه است و این امر وظیفه همه بخشهای جامعه را حساس تر می کند.
وی با اشاره به اینکه برخی افراد با تفکر شیعه انگلیسی و طرفدار اسلام آمریکایی، مجاهدتهای رزمندگان و جانبازان مدافع حرم و فلسفه تشییع شهدای گمنام را زیر سووال می برند، تاکید کرد: این اقدامات نمی تواند ارزش مجاهدتهای شهیدان و جانبازان را کم رنگ کند.
شهید محسن خزاعی خبرنگار صدا و سیما 22 آبان ماه سال 1395 در زمان تهیه گزارش در منطقه حلب سوریه توسط گروههای تکفیری به شهادت رسید.
گناباد در فاصله 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
خبرنگار:علیرضا حسن زاده**انتشار دهنده:شاهین فرشاد
2095/507

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال