جابری انصاری روابط ایران و روسیه را برای حل بحران سوریه مهم دانست

مسکو- ایرنا- حسین جابری انصاری مذاکره کننده ارشد ایران در روند صلح آستانه با بیان اینکه همکاری ایران و روسیه برای حل مساله سوریه الگوی خوبی برای همکاری های منطقه ای است گفت، روابط تهران - مسکو برای پایان دادن به بحران سوریه مهم است.

جابری انصاری روز سه شنبه در پایان دیدار خود از مسکو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دیدارهای سودمندی با میخاییل بوگدانف معاون وزیر امورخارجه روسیه و آلکساندر لاورونتیف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه داشتم و در این دیدار ها گفت و گوهای خوبی صورت گرفت.
معاون عربی وآفریقایی وزارت امورخارجه ایران افزود: در این دیدارها آخرین تحولات منطقه بررسی شد.
مذاکره کننده ارشد ایران در روند صلح آستانه گفت: هماهنگی های لازم در باره مسائل سوریه، مبارزه با تروریسم، روند حل و فصل سیاسی بحران این کشور و گام های بعدی در این زمینه مورد بررسی قرار گرفت.
معاون وزیر امورخارجه، گفت وگوی ایران و روسیه در باره تکمیل روند حل و فصل سیاسی و مذاکرات سوری را سودمند و مثمر ثمر خواند.
جابری انصاری افزود: امیدوارم همکاری های دو کشور توسعه یابد و روند گسترش روابط دوجانبه در سفر اخیر رئیس جمهوری روسیه به ایران به نمایش در آمد.
وی گفت: روابط ایران و روسیه برای پایان دادن به بحران سوریه مهم است و بر روند همکاری های منطقه ای نیز تاثیر مثبت می گذارد.
اروپام**391*شبس*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال