یک مسئول:

200 هزار قرص نان از همدان به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شد

همدان-ایرنا- مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 استان همدان گفت: تاکنون 200 هزار قرص نان از این استان به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شده است.

علیرضا رنجبر ضرابی روز سه شنبه در گفت گو با ایرنا افزود: با هماهنگی های لازم برای پخت نان لواش، تاکنون بیش از 200 هزار قرص نان بسته بندی و به استان کرمانشاه ارسال کرده است.
وی با بیان اینکه مقرر شده روزانه 70 هزار قرص نان از همدان به مناطق زلزله زده ارسال شود، افزود: تعداد یک هزار و 815 واحد نانوائی در استان همدان فعالیت می کنند که بر اساس مصوبه هیات وزیران بیست درصد، معادل 380 واحد آزاد پز و مابقی آرد یارانه‌ای دریافت میکنند.
به گزارش ایرنا، زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر شامگاه یکشنبه گذشته، کرمانشاه را لرزاند. شدت این زمین لرزه به حدی بود که در اغلب استان های کشور و برخی کشورهای منطقه احساس شد و تاکنون 430 تن کشته و هفت هزارو 370 تن زخمی گزارش شده است.
این زمین لرزه در ساعت 21 و 48 دقیقه رخ داد و محل وقوع آن حوالی شهر 'ازگله' در استان کرمانشاه گزارش شده است.
طبق اعلام مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران محل دقیق وقوع این زلزله در طول جغرافیایی 45.9 و عرض جغرافیایی 34.84 و در عمق 11 کیلومتری زمین بوده است. همچنین در ادامه زمین لرزه هایی به بزرگی 4.6 و 4 ریشتر این منطقه را لرزانده و پس لرزه های این زمین لرزه ادامه دارد.
7523/2090
خبرنگار: مرضیه بختیاری**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال