مشاور امور زنان وزیر ارشاد :

نباید ارتباطات مجازی جایگزین ارتباطات انسانی و واقعی شود/استفاده نادرست از رسانه ارتباط جمعی تهدیدی برای بنیان خانواده هاست

تهران - ایرنا - مشاور امورزنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اهمیت بالای مدیریت فضای مجازی به خصوص در خانواده ها اشاره کرد و گفت: استفاده نادرست از این رسانه ارتباط جمعی از عوامل تهدید کننده بنیان خانواده محسوب می شود که باید دقت کرد ارتباطات مجازی جایگزین ارتباطات انسانی و واقعی نشوند.

مرضیه مرآت نیا روز سه شنبه در حاشیه بازدید از یازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: فناوری های نوین ارتباطی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران، کاربران زیادی دارد که از این طریق افراد مختلفی را به یکدیگر پیوند می دهد.
وی افزود: همچنین شبکه های اجتماعی در کوتاه ترین زمان بیشترین اطلاعات را بین گروه های زیادی توزیع می کنند و باعث می شوند که افراد در هر نقطه ای از جهان به اطلاعات و مطالب مورد نیاز دست یابند.
مشاور امور زنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: یکی از دغدغه های عمده والدین، استفاده بیش از حد و مدیریت نشده نوجوانان و جوانان و حتی کودکان از اینترنت و شبکه های مجازی است که باید به شکلی مدیریت شود تا فرزندان در این فضا دچار آسیب های جدی و بحران نشوند.
مرآت نیااظهار داشت: از آنجا که بانوان به عنوان محور اصلی خانواده، نقش مهم و موثری در تربیت کودکان ونوجوانان دارند، باید ضمن آشنایی اصولی با فضای مجازی و فرصتها و تهدیدهای آن، هم برای حضور خود در این فضا ضابطه و زمان خاصی را تعریف کنند و هم با روش های درست تربیتی بر استفاده فرزندان شان نظارت هدایتگرانه داشته باشند.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به برگزاری یازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال اشاره و این رویداد بزرگ رسانه ای را فرصت مغتنمی برای ارتقای آگاهی رسانه ای مردم و بویژه بانوان، در جهت کاهش آسیبهای فضای مجازی برای بهره جستن از این فضا عنوان کرد.
وی از همه بانوان و خانواده ها خواست که با حضور در این نمایشگاه با آخرین دستاوردهای حوزه رسانه های دیجیتال آشنا شده و با شرکت در برخی کارگاهها و نشست های تخصصی از آموزش های ارائه شده بهره مند شوند.
یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال با شعار' ایجاد فضای سالم، ایمن و مفید' تا 26 آبان با حضور بیش از 12 استارتاپ و بیش از 500 موسسه و شرکت فعال در حوزه رسانه های دیجیتال و فضای مجازی در مصلای امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان از این رویداد رسانه ای است.
فراهنگ ** 1355 **1569** خبرنگار: علی اکبر قزوینیان ** انتشار: علی حبیبی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال