رئیس سازمان امور عشایری:

70 هزار عشایر کشور تا پنج سال آینده از انرژی های نو بهره مند می شوند

چابهار - ایرنا - رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: استفاده از انرژی های پاک در مناطق عشایری کشور آغاز شده و با هماهنگی هایی که با سایر دستگاههای دست اندرکار داریم تا پنج سال آینده 60 تا 70 هزار نفر در مناطق عشایری از انرژی های پاک (خورشیدی وبادی) بهره مند می شوند.

کرمعلی قندالی سه شنبه شب در حاشیه گردهمایی دوره مدیریت پیمان و نظارت کارگاهی امور عشایری کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از برنامه های مهم سازمان عشایر ترویج استفاده از انرژی های نو و پاک در زمینه روشنایی و پخت و پز در مناطق عشایری است.
وی بیان کرد: 1400 پروژه عمرانی از محل اعتبارات استانی و ملی در سطح مناطق عشایری کشور در حال اجراست.
وی افزود: این طرح ها در 2 بخش ساماندهی به کوچ و اسکان در زمینه زیرساختی، تامین آب کشاورزی، دام و عشایر، راه سازی و ابنیه فنی راههای مناطق عشایری، تامین سوخت های فسیلی، انرژی های بادی و خورشیدی و آموزش و ترویج است.
وی تصریح کرد: در مجموع 210 میلیارد تومان برای طرح های یاد شده هزینه می شود تا بتوان خدمات شایسته ای به مناطق عشایری ارائه کرد.
وی با بیان اینکه تراکم جمعیت روستایی و عشایری سیستان و بلوچستان نسبت به جمعیت شهری بیشتری است، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش ها و حضور در این مناطق باید بیشتر تا نگاهها به این منطقه معطوف شود.
رئیس سازمان عشایری کشور گفت: وام های کم بهره به روستاییان برای اشتغالزایی در اختیار متقاضیان قرار داده خواهد شد.
قندالی تصریح کرد: در سال جاری منابع خوبی برای عشایر از سوی دولت در نظر گرفته شده است که از جمله آنها می توان به اختصاص 350 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد.
وی برگزاری جلسه تخصصی دوره آموزش مدیریت پیمان و نظارت کارگاهی با حضور روسای ادارات عمران و امور زیربنایی ادارات کل امور عشایر سراسر کشور در اجرا و نظارت پروژه ها را مفید ارزیابی کرد و افزود: یکی از اهداف این گردهمایی ها هم افزایی برای تخصیص منابع برای توسعه مناطق عشایری است.
به گزارش ایرنا گردهمایی 2 روزه دوره آموزش مدیریت پیمان و نظارت کارگاهی روسای ادارات عمران و امور زیربنایی ادارات کل امور عشایر سراسر کشور با حضور کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور از امروز (سه شنبه) در چابهار آغاز شد.
3043**3213 خبرنگار: رستم کریمی نژاد **انتشار دهنده: اکبر نوری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال