معاون امداد نجات هلال احمر: کمبودی دراقلام امدادی برای توزیع میان زلزله زدگان نداریم

تهران- ایرنا- معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر با اعلام این که کمبودی در میزان اقلام امدادی برای توزیع میان زلزله زدگان نداریم، گفت: کندی درتوزیع اقلام بین زلزله زدگان نیز بزودی رفع می شود.

شاهین فتحی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاراجتماعی ایرنا، با اعلام این که امدادگران هلال احمر از ابتدای وقوع حادثه در منطقه حضور داشتند، اظهارداشت: از شب حادثه مقدمات اسکان زلزله زدگان فراهم شد و گستردگی مناطق زلزله زده به میزانی بود که باید هلال احمر استان های دیگر نیز برای امداد رسانی حضور می یافتند.
فتحی گفت: تا روز گذشته 10 هزار و 520 تخته چادر و 10 هزار تخته موکت از استان های معین و همجوار کرمانشاه به منطقه ارسال و میان زلزله زدگان توزیع شد و هم اکنون 8 هزارو 200 تخته چادر و 33 هزار تخته پتو در حال هماهنگی برای توزیع است.
به گفته وی، انتقال 162 مصدوم به مراکز درمانی و 14 تن اقلام با بالگرد هلال احمر تا کنون انجام شده است.
فتحی با اشاره به این که امکانات و اقلام امدادی و زیستی به منطقه ارسال شده و کمبودی وجود ندارد، اظهار کرد: با هماهنگی با نیروی ها نظامی و انتظامی سرعت توزیع این اقلام میان زلزله زدگان افزایش می یابد.
وی گفت: هلال احمر کمبودی ندارد ولی مردم و خیران می توانند کمک های نقدی و غیر نقدیشان را از طریق هلال احمر در اختیار مردم زلزله زده بگذارند، گفت: کنسرو جات، پتو، موکت و مواد غذایی خشک فاسد نشدنی از اقلام مورد نیاز زلزله زدگان است.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر با اعلام این که مشکل کمبود آب آشامیدنی در 80 درصد از مناطق زلزله زده رفع شده است، افزود: انتقال آب معدنی به منطقه سخت است بنابراین نیاز جدی در این باره وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر ساعت 21 و 48 دقیقه شامگاه یکشنبه (بیست و یکم آبان) استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.
این زلزله در استان کرمانشاه حوالی «ازگله» در عمق 11 کیلومتری زمین روی داد.
شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که در بیشتر استان ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.
بنابر آخرین اطلاعات اعلام شده از پزشکی قانونی کشور تاکنون 430 نفر در این حادثه جان خود را از دست داده اند.
بر اساس آمار ارائه شده تا این لحظه، تعداد جان باختگان در سرپل ذهاب 316 نفر، اسلام آباد غرب 22 نفر، کرند 14نفر، قصر شیرین 28نفر، جوانرود 3 نفر و ثلاث 15 نفر بوده است.
پس لرزه ها هنوز ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر ساعت 21 و 48 دقیقه شامگاه یکشنبه (بیست و یکم آبان ماه) استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.
بر اساس اعلام مسئولان تا زمان ارسال خبر، زلزله غرب کشور 423 کشته و هفت هزار و 156 مصدوم برجا گذاشته است.
اجتمام*1724*3377*1724
خبرنگار: سمانه زین العابدین * انتشار: حسین فتح الهی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر