اعزام 30 تیم کارشناسی بنیاد مسکن به منظور بررسی ابعاد خسارت زلزله

کرمانشاه- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کرمانشاه گفت: برای بررسی اولیه میزان خسارت زلزله 30 تیم کارشناسی اعزام شده اند و به زودی گزارش قطعی برای آغاز بازسازی مناطق آسیب دیده آماده می شود.

بابک عاطفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کار آواربرداری و بازسازی منازل مسکونی هم در مناطق شهری و هم روستایی بر عهده بنیاد مسکن خواهد بود و باید منتظر تصمیم هیات دولت در خصوص میزان تسهیلات بازسازی باشیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز دوشنبه شب در جلسه ستاد بحران استان کرمانشاه با اشاره به اینکه حدود 30 هزار واحد مسکونی براثر زلزله در استان کرمانشاه خسارت دیده است، گفت بود: با احتساب نیاز هر واحد به 300 میلیون ریال در مجموع 10 هزار میلیارد ریال برای بازسازی این واحدها لازم است.
محسن رضایی، وعده داد گزارشی خدمت رهبر معظم انقلاب تقدیم کنیم و با اجازه معظم له از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خسارات وارد شده و اعتبارات مورد نیاز مناطق زلزله زده را تامین کنیم.
طبق برآورد بنیاد مسکن، زلزله 12 هزار واحد مسکونی تخریبی و 15هزار واحد مسکونی نیاز به تعمیر برجای گذاشته است.
وزیر راه و شهرسازی نیز وعده داده است که بلافاصله پس از اقدام های مربوط به امدادرسانی، اقدام های لازم برای بازسازی خانه های ویران شده آغاز خواهد شد.
زلزله 7.3 ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه تاکنون بیش از 400 کشته و بیش از هفت هزار مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و 950 روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرد است.
7457/8066 خبرنگار:جواد الماسی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال