13 کامیون از کمک های مردمی به مناطق زلزله زده کرمانشاه ارسال شد

کرمانشاه- ایرنا- قائم مقام شهرداری کرمانشاه از اعزام 13 دستگاه کامیون شامل کمک های مردمی به مناطق زلزله زده استان خبر داد.

مهدی عبدالمالکی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از 13 کامیون کمک های غیرنقدی ارسال شده به مناطق زلزله زده، هفت کامیون به ثلاث باباجانی و ازگله و 6 کامیون نیز به سرپل ذهاب و قصرشیرین ارسال شده است.
وی تصریح کرد: همچنین سه وانت دیگر از کمک های مردمی نیز به سایر مناطق زلزله زده نظیر اسلام آباد، دالاهو و جوانرود ارسال شده است.
عبدالمالکی یادآوری کرد: کمک های ارسالی شامل 77 هزار بطری آب معدنی، سه هزار و 700 تخته پتو، 18 هزار کنسرو موادغذایی و مربا، 80 تخته چادر مسافرتی، مقدار قابل توجهی لوازم بهداشتی، شیرخشک و دارو و مقدار زیادی لباس گرم می شود.
قائم مقام شهردار کرمانشاه با بیان اینکه این مقدار کمک از ظهر روز دوشنبه تا ساعت 24 شب جمع آوری شده است، افزود: جمع آوری کمک‌های مردم شهر کرمانشاه تا 2 روز آینده و در چهار مرکز تعیین شده ادامه دارد.
وی گفت: پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی کرمانشاه در بوستان شاهد، فرهنگسرای شهر(چهارراه جوانشیر)، فرهنگسرای کوثر(ابتدای خیابان گذرنامه) و فرهنگسرای گل نرگس (ابتدای شهرک ژاندارمری) مستقر هستند.
عبدالمالکی در پایان از حضور مردم نوع دوست کرمانشاه و همکاری ستاد حامیان دولت (حامد)، تشکل پیشروان کرماشان، کمیته ورزش های هوایی کرمانشاه، تشکل مردمی ندای قاصدک و تشکل مردمی سبز گستران در جمع آوری این کمک ها تقدیر کرد.
زلزله 7.3 ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه تاکنون بیش از 400 کشته و بیش از هفت هزار مصدوم و بالغ بر 7500 مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و 950 روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده که از جمله آن می توان به تحریب کلی 12 هزار واحد مسکونی و آسیب دیدگی بیش از 15هزار واحد دیگر اشاره کرد.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال