سرپرست اورژانس کشور در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا:

بیش از 7 هزار مصدوم زلزله تحت درمان قرار گرفتند/مصدوم زیر آوار نداریم

تهران-ایرنا- سرپرست اورژانس کشور گفت: بیش از هفت هزار نفر مصدوم در حادثه زلزله غرب کشور شناسایی شدند و تحت درمان قرار گرفتند،250 نفر از آنان برای درمان به تهران منتقل شدند و هم اکنون دیگر مصدومی که زیرآوار باشد نداریم.

پیرحسین کولیوند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به سرپل ذهاب افزود: حدود 4 هزار نفر از مصدومان زلزله به استان های همجوار منتقل شده و خدمات دریافت کرده اند و عده زیادی از مصدومان نیز پس از دریافت خدمات و درمان سرپایی و بستری مرخص شده اند.
وی ادامه داد: تیم هایی از کارشناسان سلامت روان و روانشناسان برای کمک به بهبود سلامت روان بازماندگان و آسیب دیدگان زلزله وارد استان کرمانشاه شده اند و ارائه خدمات سلامت روان نیز شروع شده است.
سرپرست اورژانس کشور که در سرپل ذهاب است به خبرنگار اعزامی ایرنا گفت: از نظر امکانات درمانی، تجهیزات پزشکی کمبودی نداریم. ماموران اورژانس جزو اولین گروه هایی بودند که وارد روستاهای آسیب دیده شدند. خدمات اولیه اورژانس در تمام منطقه زلزله زده انجام شده است و در روستاها و شهر سر پل ذهاب هیچ مصدومی که خدمات نگرفته باشند، نداریم.
وی ادامه داد: سپاه پاسداران نیز در منطقه سرپل ذهاب یک بیمارستان 30 تخته دایر کرده است و به مصدومان خدمات رسانی می کند، ارتش نیز یک درمانگاه صحرایی ایجاد کرده که خدمات آن را پزشکان و پرستاران داوطلب ارئه می کنند.
کولیوند افزود: آمار کشته های زلزله را سازمان پزشکی قانونی اعلام می کند.
به گزارش ایرنا، زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر ساعت 21 و 48 دقیقه شامگاه یکشنبه (بیست و یکم آبان) استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.
این زلزله در استان کرمانشاه حوالی «ازگله» در عمق 11 کیلومتری زمین روی داد.
شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که در بیشتر استان ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.
براساس آخرین اطلاعات اعلام شده از پزشکی قانونی کشور تاکنون 423 نفر در این حادثه جان خود را از دست داده اند.
بر اساس آمار ارائه شده تا این لحظه، تعداد جان باختگان در سرپل ذهاب 316 نفر، اسلام آباد غرب 22 نفر، کرند 14نفر، قصر شیرین 28نفر، جوانرود 3 نفر و ثلاث 15 نفر بوده است.
پس لرزه ها هنوز ادامه دارد.
اکنون مسئولان برای بررسی وضعیت و برنامه ریزی در مناطق زلزله زده حضور دارند.
خیرنگار: محسن فتاحی **
اجتمام 1625** 1418

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال