کمپین تحریم امارات: آثار موزه لوور ابوظبی دزدی است / هفته آینده حقایق را فاش می کنیم

تهران- ایرنا- کمپین بین المللی تحریم امارات متحده عربی اعلام کرد که موزه لوور ابوظبی مملوء از آثار تاریخی مسروقه ازعراق، سوریه و مصر است.

به گزارش روزدوشنبه شبکه خبری الجزیره، این کمپین با اشاره به این که افتتاح موزه ابوظبی گامی بی ارزش برای موجه کردن چهره امارات و نظام استبدادی آن است، عنوان کرد: بخشی از آثار مسروقه در موزه ابوظبی از طریق باندهای قاچاق آثار تاریخی مرتبط با برخی از گروه های تروریستی خریداری شده است.
همچنین آثار تاریخی مسروقه از مصر با آگاهی برخی افراد با نفوذ در مصر و ابوظبی قاچاق شده است.
این کمپین تاکید کرد: قصد دارد در نیمه هفته آینده کمپینی بر ضد موزه لوور ابوظبی تشکیل دهد تا به واسطه آن حقیقت سرقت اغلب آثار تاریخی موزه را فاش و اقدامات ناقض حقوق بشری دست اندرکاران در تاسیس این موزه را منتشر کند. موزه ای که بارها افتتاح آن به دلایل مالی به تعویق افتاده بود.
'هنری گرین' سخنگوی کمپین بین المللی تحریم امارات با تاکید بر این که کمپین این طرح را از سوی کشوری بدون تاریخ که هیچ اهمیتی به حقوق بشر نمی دهد، رد می کند در ادامه گفت: ساخت موزه بدست کارگرانی صورت گرفت که حقوق آن ها نقض و آماج تحقیر و اهانت قرار گرفته اند و بسیاری از آن ها به دلیل نبود مراقبت های بهداشتی و کار طولانی مدت در گرمای شدید جان خود را از دست داده اند.
این کمپین با انتشار گزیده هایی مهم از گزارش های سازمان دیده بان حقوق بشر که در آن به چگونگی تحقیر کارگران در طی ساخت موزه، محدود کردن آزادی های آنها، عدم پرداخت هزینه هایشان و نداشتن اجازه سفر به آنها پرداخته؛ با انتشار بیانیه ای از گردشگران خواست تا این موزه را تحریم کنند.
موزه لوور ابوظبی چهارشنبه گذشته (17 آبان) به دست امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در امارات متحده عربی افتتاح شد.
خاورم**3224 ** 1064
مترجم: پرستو سعیدی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال