افزایش 15 درصدی زائران پیاده حرم رضوی در شیروان

شیروان- ایرنا- کارشناس تشکل های دینی و امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شیروان گفت: امسال تعداد زائران پیاده حرم رضوی به مشهد مقدس در شیروان برای حضور در آیین های دهه آخر ماه صفر در مقایسه با سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.

غلامعلی حسین زاده دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه سال گذشته 6 هزار و 300 از زائران پیاده حرم رضوی این شهرستان به مشهد مقدس اعزام شدند اظهار کرد: امسال تعداد زائرین پیاده حرم رضوی در شیروان به 6 هزار و 892 نفر افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه این تعداد در قالب 29 کاروان است گفت: کاروان های مزبور از اقشار مختلف مردم در سطح شهر و روستاها هستند که 3 کاروان سواره و 26 کاروان پیاده اند و تا رسیدن به مقصد 210 کیلومتر مسیر را پیاده طی خواهند کرد و در این راستا 23 مسجد بین راهی میزبان پذیرایی از زائران پیاده حرم رضوی هستند.
حسین زاده افزود: از مجموع کل جمعیت زائرین پیاده حرم رضوی به مشهد مقدس در شیروان، 3 هزار و 90 نفر خانم و 3 هزار و 802 نفر آقا هستند که در برخی از کاروان ها زنان بچه ها شیرخواره خود را به همراه برداشته و در برخی از کاروان مردان 65 سال به بالا برای حضور در این مراسم شرکت کردند.
کارشناس تشکل های دینی و امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شیروان با اشاره به خدمات انجام شده برای زائرین پیاده حرم رضوی گفت: هم اکنون با جمعیت هلال احمر و شبکه بهداشت هماهنگی های لازم صورت گرفته که در بین راه چند وعده غذای گرم، خدمات پزشکی، دارو و ... در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.
خراسان شمالی که در بین دو قطب زیارتی مشهد مقدس و گردشگری شمال کشور قرار گرفته هر ساله پذیرای بسیاری از زائران حرم مطهر امام رضا(ع) با پای پیاده در مناسبت های مختلف است.
7186/ 6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال