امام جمعه موقت تهران: ائتلاف غربی ضد داعش عوام فریبی بود

تهران - ایرنا - امام جمعه موقت تهران گفت: ائتلاف غربی ضد داعش، عوام فریبی بود زیرا این ائتلاف اقدامی علیه این گروه جنایتکار صورت نداد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه دوم این هفته نماز جمعه تهران، به تحلیل و تشریح شش موضوع شامل حماسه اربعین، خنثی شدن طرح ایجاد اسراییل جدید در منطقه، نابودی داعش، سعد الحریری، حوادث عربستان و نقش راهبردی آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
وی گفت: اروپایی ها و آمریکایی ها قصدی برای نابودی داعش ندارند بلکه آنها خواستار داعش مدیریت شده هستند.
آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: طومار گروهک جنایت کار داعش در عراق و شام پیچیده شد، آنهایی که آرزوی دولت بزرگ عراق و شام داشتند، رفتند یک پرونده سراسر خیانت و جنایت برای اینها باقی ماند.
وی تاکید کرد: اگر بخواهند تاریخ عصر حاضر را بنویسند برخی از آن را باید به این ورق سیاه این جنایتکاران صهیونیسم اختصاص دهند.
آیت الله خاتمی تصریح کرد: دنیا باید از نظام مقدس اسلامی، از فتوای مرجعیت، از دولت عراق، ارتش عراق و حشدالشعبی و دولت سوریه تشکر کند که این خطر را از کنار بشریت راندند.
وی ادامه داد: باید از سردار حاج قاسم سلیمانی که مسوولیت مستشاری خود را به خوبی ایفا کرد، قدردانی کرد. باید به این سردار سرافراز افتخار کنند که افتخار برای ایران اسلامی شد.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: غربی ها ائتلاف ضد داعش تشکیل دادند به طور کامل عوام فریبی بود نه تنها کاری ضد داعش صورت ندادند بلکه مستند می گوییم در مواردی به داعش کمک کردند.
وی افزود: اروپا و آمریکا داعش را می خواهند منتها یک داعش مدیریت شده که نیش به ایران بزند اما نیشی نصیب آنها نشود.
آیت الله خاتمی اظهار داشت: اگر ایران در عرصه مبارزه با داعش وارد نمی شد این پیروزی ها نبود، خیلی نیش زدند، فکر می کنم آنهایی که این حرف نادرست را زدند امروز خوب فهمیدند که اگر ورود ایران نبود باید با داعش در خیابان های تهران می جنگیدیم باید با داعش در خیابان های شهرهای استان های بزرگ مرزی خود می جنگیدیم.
وی همچنین به خنثی شدن توطئه اسراییل جدید در منطقه اشاره کرد و گفت: همه پرسی در کردستان عراق توطئه ای است برای اینکه اسراییل جدید در منطقه درست کنند، مسوولان ایرانی مسوولان این اقلیم را نصحیت کردند، آن با لحبازی ایستاد و این همه پرسی را برگزار کرد.
خطیب نماز جمعه تهران افزود: بعد از برپایی همه پرسی فهمید که در میدان آمریکا و رژیم صهیونیستی بازی کرده است، در منطقه شان با کمال وقاحت پرچم رژیم صهیونیستی را بلند کردند، درود بر دولت عراق سریع جنبید و کرکوک را از دست اینها گرفت و این توطئه خنثی شد.
آیت الله خاتمی افزود: به مسوولان کردستان عراق می گویم یک بار کافی است حالا که تجربه گذشته شما شکست خورد با دولت یکپارچه عراق همراه باشید بازیچه رژیم صهیونیستی و آمریکا نشوید.
وی به استعفای نخست وزیر لبنان در عربستان اشاره و خاطر نشان کرد: حرف اول این است که عربستان یک دخالت صریح با کمال پروریی کرد، نخست وزیر کشور دیگر را فراخواند، او را در حبس برد به وی گفت استعفا و متن هم باید همین متنی باشد که ما برای تو می گوییم این یعنی تحت الحمایه بودن است.
خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: نخست وزیر لبنان هم می دانست که این بساط پیش می آید می توانست به عربستان نرود در عین حال رفت و ذلت خود را نشان داد.
وی تصریح کرد: عربستان امیدها به لبنان داشته و دارد. عربستان، لبنان در هم ریخته می خواهد، لبنان آشوب زده می خواهد، آرامش در لبنان منفور است. در عراق و سوریه یک پای توطئه عربستان است.
آیت الله خاتمی ادامه داد: عربستان، لبنان ناآرام می خواهد، آفرین بر سید حسن نصرالله، رهبر حزب الله درست هدایت کرد و در شرایط کنونی رییس جمهوری لبنان همراه با سید حسن نصرالله است و امیدواریم توطئه این توطئه گران در لبنان هم کور بشود.
امام جمعه موقت تهران به دستگیری های روزهای اخیر در عربستان اشاره کرد و افزود: حاکم تازه به دوران رسیده که عملا ولیعهد است گرچه امضای شاه سعودی او را در همه جنایات دخیل می کند ولیکن جریاناتی که می گذرد زیر سر این جوان نپخته و بچه است.
وی تصریح کرد: امیدواریم زلزله های این روزهای عربستان روزهای آخر حکومت جنایت کار آل سعود باشد.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: این جوان نپخته و بچه مدام ایران را تهدید نمی کند، مدام حزب الله را تهدید می کند، از این حرف را خجالت بکشید یمن را با خاک یکسان کردید.
وی افزود: بزرگتر از شما که صدام بود با این ملت درافتاد و سرانجام این ملت او را به روز سیاه نشاند، شما که عددی حساب نمی شوید، از این حرف های بچه گانه دست بردارید اگر این حرف ها ادامه پیدا کند به خیال خام تان وارد عرصه های عملی بشوید یک سیلی خواهید خورد که از جا نمی توانید بلند شوید.
آیت الله خاتمی همچنین از مراسم اربعین به عنوان رویدادی بی نظیر یاد کرد و گفت: در این مراسم فرادینی، فرامذهبی، فرانژادی و فراکشوری بیش از 20 میلیون نفر شرکت می کنند که این اتفاق نیاز به تحلیل دارد.
سیام ** 1751 ** خبرنگار: خسرو محمدی * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال