هفته ملی دیابت از فردا آغاز می شود

تهران- ایرنا- هفته ملی دیابت از فردا با شعار «دیابت و زنان: حق ما داشتن آینده ای سالم» آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، 19 تا 25 آبان ماه در ایران هفته ملی دیابت است و هر یک از روزهای این هفته به یک عنوان نامگذاری شده است.
بر این اساس، جمعه 19 آبان روز «مادران محور تغذیه سالم و پیشگیری از دیابت در خانواده»، شنبه 20 آبان روز «آموزش اساس پیشگیری و درمان دیابت»، یکشنبه 21 آبان روز «دانش آموزان و دیابت»، دوشنبه 22 آبان «رسانه و دیابت»، سه شنبه 23 آبان «زنان و دیابت»، چهارشنبه 24 آبان «بارداری و دیابت» و پنجشنبه 25 آبان روز «ورزش همگانی، فعالیت بدنی و کاهش بار بیماری دیابت» نامگذاری شده است.
وزارت بهداشت، پیش از این اعلام کرده است که دیابت بیماری خاموشی است که بیش از 50 درصد مبتلایان به آن از بیماری خود خبر ندارند و به همین علت تعداد افراد مبتلا به این بیماری هر روز در حال افزایش است.
چاقی و اضافه وزن، چربی خون، کم تحرکی و مصرف دخانیات مهمترین عوامل بروز دیابت است و نارسایی کلیه، نابینایی و قطع عضو از جمله مهمترین عوارض این بیماری به شمار می رود.
افرادی که قند خون ناشتای آنها بالاتر از 100 باشد، در مرحله پیش دیابت (پره دیابت) قرار دارند که باید با کنترل عوامل خطر این بیماری را پیشگیری کنند.
اجتمام 3063** 1834
خبرنگار:افشین شاعری ** انتشار: ناهید شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال