ایران و عراق راه های تقویت امنیت زائرین اربعین را بررسی کردند

بغداد - ایرنا - راه های تقویت امنیت زائرین اربعین حسینی در دیدار وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران با رئیس ستاد مشترک ارتش عراق در بغداد بررسی شد.

به گزارش ایرنا، سردار ' مصطفی مرادیان ' وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در بغداد و رئیس کمیته هماهنگی امنیت اربعین حسینی دوشنبه شب با ارتشبد 'عثمان الغانمی' رئیس ستاد مشترک ارتش عراق دیدار و گفت گو کرد.
هماهنگی و بررسی راه های تقویت امنیت زائرین در راه پیمایی اربعین حسینی از محورهای اصلی مباحث این دیدار بود.
دو طرف همچنین در خصوص راهکارهای تعمیق روابط دفاعی و نظامی بین دوکشور بحث و گفت وگو کردند.
وزیران دفاع ایران و عراق نیز دیروز دوشنبه در یک تماس تلفنی ، مناسبات دو کشور در زمینه های دفاعی را بررسی کردند.
در این تماس امیر سرتیپ ا'میر حاتمی' پیروزی های اخیر ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق را در جنگ علیه داعش به 'عرفان الحیالی' همتای عراقی خود تبریک گفت.
امیر حاتمی همچنین بر آمادگی تهران برای هر گونه همکاری با کشور دوست و برادر عراق تاکید و در خصوص تامین و تقویت امنیت زائران اربعین حسینی با همتای عراقی خود گفت وگو کرد و تلاش های شبانه روزی ارتش و نیروهای امنیتی عراق را در این خصوص ستود.
وزیر دفاع عراق هم از حمایت های تهران از دولت و ملت عراق در جنگ علیه تروریسم تقدیر و تشکر و همچنین از همتای ایرانی خود برای سفر به بغداد دعوت کرد.
مقام های مرزی ایران و عراق که بطور مستمر در حال هماهنگی در خصوص تردد زائران اربعین از مرزهای دو کشور هستند، دیروز دوشنبه ، اوضاع ترددها در سه مرز شلمچه، چذابه و مهران را مطلوب و توام با آرامش گزارش کرده اند.
خاورم**380 ** 1324// انتشار دهنده: فردین پازوکی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال