برترینهای نمایشگاه مطبوعات تجلیل شدند/انصراف داوطلبانه ایرنا از رقابت با دیگر رسانه‌ها

تهران- ایرنا- رسانه ها و غرفه های برتر بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای عالی امنیت ملی، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد و رئیس نمایشگاه مطبوعات معرفی و تجلیل شدند

به گزارش شامگاه جمعه خبرنگار فرهنگی ایرنا، همزمان با آیین اختتامیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، با حضور دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی، معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد، غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان وادب فارسی و جمعی از مدیران مسئول نشریات و خبرگزاریها، رسانه‌ها و غرفه های برتر و فعال این دوره از نمایشگاه مطبوعات معرفی و تجلیل شدند.

**گروه نشریات استانی و منطقه‌ای:
غرفه نشریه پیام عسلویه به مدیرمسئولی مازیار هوشمند به عنوان غرفه برتر اعلام شد.
در این گروه همچنین نشریات «مردم کویر، همدان پیام، تیتر یک نجف آباد، هزاردستان، اتفاقیه خراسان شمالی، سپهر غرب، هاناخبر، به فکر شهر، خزر آنلاین» به عنوان رسانه های فعال اعلام شدند.

** گروه نشریات کودک و نوجوان
غرفه نشریه نبات به مدیر مسئولی مجتبی سادات به عنوان غرفه برتر و غرفه های «داروگ و رشد کودک» به عنوان غرفه فعال معرفی شدند.

** گروه دین و اندیشه:
به طور مشترک به خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) به مدیرمسئولی حمید فرزام و خبرگزاری تقریب به مدیرمسئولی رضا شاکری به عنوان غرفه برتر و غرفه های «پایگاه همکاری های خبری شیعه (شفقنا)، خبرگزاری شبستان، خبرگزاری حوزه، خبرگزاری رسا و نشریه آموزه های قرآنی» به عنوان غرفه های فعال اعلام شدند.

** گروه فرهنگی هنری
مجله موفقیت به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی احمد حلت به عنوان غرفه برتر شناخته شد.
همچنین نشریات «هنر آنلاین، تئاتر ایران، اندیشه پویا، شما نیوز، فرتاک نیوز، لیزنا، مشق تندرستی، هنر و تجربه، عصر زمان، پیشخوان، قلمیاران پویا اندیش و چمدان»، عنوان غرفه های فعال را از آن کردند.

**گروه تخصصی و اختصاصی
پایگاه خبری سلامت آنلاین به مدیر مسئولی کوروش اسعدی بیگی، عنوان غرفه برتر را به خود اختصاص داد و غرفه های «وبدا، دنیای هوادار، ساروس، آهن و فولاد، دنیای عکس و گرافیگ، کانون، سرآمد کیفیت» به عنوان غرفه های فعال معرفی شدند.

** گروه خانواده
غرفه خانواده سبز به صاحب امتیازی هرمز شجاعی مهر به عنوان غرفه برتر در گروه خانواده شناخته شد و نشریات «تگ، شاهد جوان، نابغه، پیشخوان پیشگیری، پیک توانا، خانواده، ساناز و سانیا» غرفه های فعال این گروه بودند.

**گروه سیاسی اقتصادی
غرفه پایگاه خبری پارسینه به مدیر مسئولی فریماه شیخ الاسلامی به عنوان غرفه برتر و غرفه های « جماران، جامعه خبر، شرکت اطلاع رسانی خدمات بورس، مهرنامه، تجارت جنوب، اقتصاد آنلاین، تین، اقتصاد و بانک ایران، رویداد 24، خبرنامه دانشجویان ایران، روبه رو، افکارنیوز، تدبیر 24» به عنوان غرفه فعال در گروه سیاسی اقتصادی معرفی شدند.

**گروه روزنامه ها
در گروه روزنامه ها به طور مشترک، شهروند به مدیر مسئولی عبدالرسول وصال و شهرآرا به مدیر مسئولی مجید خرمی، عنوان غرفه های برتر را از آن خود کردند.
همچنین روزنامه های « اصفهان زیبا، مستقل، صبا، هفت صبح، عصر اقتصاد، 19دی» به عنوان غرفه های فعال شناخته شدند.

**گروه خبرگزاری ها
خبرگزاری دفاع مقدس به مدیرمسئولی مجید هاشمی دانا غرفه برتر و و خبرگزاری‌های « دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشجو، مهر، برنا» به عنوان غرفه فعال اعلام شدند.

**بخش موسسات مطبوعاتی:
موسسه مطبوعاتی صمت به مدیریت ناصر بزرگمهر به عنوان غرفه برتر و غرفه های «گروه رسانه‌های دانشگاه آزاد، خبر، سپید» به عنوان غرفه فعال معرفی شدند.
رسانه‌های برتر و فعال نمایشگاه علاوه بر لوح سپاس، 100 میلیون ریال هدیه نقدی و غرفه های فعال نیز بر اساس جدول امتیازبندی از 40 تا 80 میلیون ریال هدیه نقدی دریافت کردند.
در جلسه بررسی عملکرد غرفه ها، 4 نماینده از 5 تشکل عضو شورای هماهنگی تشکل های مدیریتی مطبوعات حضور داشتند و در فرآیند ارزیابی ها، عملکرد غرفه ها بدون احتساب جمعه 12 آبان، بررسی شده بود.
مدیران انجمن صنفی مدیران روزنامه های غیردولتی استان تهران، انجمن صنفی مدیران نشریات ایران، انجمن صنفی مدیران رسانه، انجمن صنفی نشریات تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی کشور و شورای مرکزی خانه‎های مطبوعات کشور و تعاونی مطبوعات در بیانیه خود ضمن سپاس از حضور فعال تمامی رسانه‌ها در نمایشگاه مطبوعات، رقابت در ارائه برنامه‌های کیفی و صنفی را مهمترین وجه تمایز دوره بیست و سوم نمایشگاه در مقایسه با دوره‌های پیشین عنوان کردند.

** انصراف ایرنا داوطلبانه از رقابت با سایر رسانه‌ها
در این بیانیه با سپاس ویژه از مدیریت خبرگزاری جمهوری اسلامی و مؤسسه مطبوعاتی ایران که با وجود حضور گرم و فعالیت چشمگیر، داوطلبانه از رقابت با سایر رسانه‌ها خارج شدند قدردانی شد.
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از جمعه، پنجم آبان ماه با شعار «رسانه های آزاد، انسجام اجتماعی و پیشرفت ملی» با حضور بیش از 940 رسانه در مصلای امام خمینی (ره) تهران گشایش یافت و امشب، 12 آبان ماه به کار خود پایان داد.
فراهنگ ** 1355 **1055
خبرنگار: علی اکبر قزوینیان**انتشار: زینب کارگر

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال