ادامه جنایات عربستان در یمن با کشته شدن 7 زن و کودک در استان صعده

تهران- ایرنا- هفت نفر از جمله چند زن و کودک در تازه ترین حمله هوایی ائتلاف عربی-آمریکایی علیه یمن، در استان صعده واقع در شمال این کشور کشته و شماری نیز زخمی شدند که با احتساب قربانیان این حمله شمار کشته و زخمی های حملات هوایی طی 2 روز گذشته به 81 نفر رسید.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره، هواپیماهای سعودی-آمریکایی روز جمعه خانه ای را در منطقه «آل عسلان» شهرستان «باقم» در استان صعده هدف قرار دادند که در پی آن 7 نفر از جمله شماری زن و کودک جان باختند.احتمال افزایش شمار قربانیان این حمله وجود دارد و نیروهای امداد در حال بیرون آوردن قربانیان از زیر آوار هستند.
روز گذشته نیز در حمله هوایی به روستای «ملاحا» شهرستان «المصلوب» در استان الجوف واقع در شمال یمن، 10 کودک زخمی شدند که حال 2 تن از آنها وخیم اعلام شده است.
بر اساس این گزارش، روز پنجشنبه همچنین 3 غیر نظامی بر اثر تیراندازی گارد مرزی عربستان در منطقه آل شیخ شهرستان «منبه» استان صعده کشته شدند.
این در حالی است که جنگنده های ائتلاف بامداد چهارشنبه به بازار «علاف» شهر «سحار» در استان صعده حمله کردند که بر اثر آن، 29 نفر کشته و 28 نفر زخمی شدند.
همچنین در حمله هوایی بامداد چهارشنبه به منطقه «غافره»شهرستان الظاهر نیز 2 نفر کشته و سه نفر زخمی شدند. روز چهارشنبه همچنین یک غیر نظامی در شهرستان «رازح» بر اثر تیراندازی گارد مرزی عربستان زخمی شد.
بر اساس این گزارش، آمارهای مستقل حاکیست که از آغاز تجاوز به یمن در مارس 2015 تاکنون بیش از 35 هزار غیرنظامی در این کشور کشته و زخمی شده اند.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.
این تجاوز نظامی که هیچ دستاوری برای ریاض و متحدانش نداشته و تنها سبب ویرانی کشور فقیر یمن و کشتار و آوارگی یمنی ها شده است.
شبد**1480**1010
مترجم:غلامرضا رفیع**انتشار:حسن معظمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال