ایران و صربستان بر گسترش همکاری در زمینه گردشگری و انرژی تاکید کردند

بلگراد-ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان در نشستی با رئیس کمیسیون اقتصاد، توسعه، تجارت، گردشگری و انرژی پارلمان صربستان بر تحکیم همکاری های دو کشور در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه های گردشگری و انرژی تاکید کردند.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، پروانه سلحشوری در دیدار با اسنژانا پتوویچ با اشاره به ظرفیت های منابع عظیم نفت و گاز در کشورمان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه همکاری ها در این زمینه اعلام و خواستار همکاری های دو کشور در زمینه انرژی‌های نو شد.
سلحشوری افزایش حجم تجارت و همکاری های اقتصادی و فنی میان ایران و صرستان را به نفع دو کشور خواند و آمادگی مجلس شورای اسلامی را در این زمینه اعلام کرد.
وی اظهار داشت که به زودی نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور برگزار می شود .
خانم پتوویچ نیز در این نشست با ابراز خرسندی از شتاب گرفتن روابط دو کشور از سرمایه گذاران ایرانی دعوت کرد در این کشور سرمایه‌گذاری کنند.
وی اعلام کرد که اخیرا بانک جهانی، ‌صربستان را به عنوان یکی از جذاب ترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری خارجی اعلام کرده است و این کشور بدلیل موفقیت در جذب سرمایه، جایگاه خود در فهرست کشورهای مساعد برای تجارت را از رتبه 47 در سال گذشته به رتبه 43ارتقا داده است.
رئیس کمیسیون اقتصاد و تجارت پارلمان صربستان، آمادگی کشورش را برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در تمامی حوزه ها بخصوص حوزه های انرژی، دامداری، صنایع، کشاورزی و گردشگری اعلام کرد.
سلحشوری در صدر هیات پارلمانی در سفر به صربستان با رئیس مجلس ، وزیران امور خارجه و تجارت و برخی رئیسان کمیسیون های پارلمانی این کشور دیدار کرد.
اروپام**436**شبس*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال