جایزه بهترین فیلم جشنواره بوگوتا به «کوپال» رسید

تهران - ایرنا - «حلقه‌ زرین پره‌کلمبین» به عنوان جایزه‌ اصلی جشنواره فیلم بوگوتا به «کوپال» از ایران رسید.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، فیلم سینمایی «کوپال» که به عنوان تنها نماینده‌ آسیا در بخش مسابقه‌ بین‌الملل سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم بوگوتا پذیرفته شده بود، در مراسم اختتامیه‌ به عنوان بهترین فیلم این جشنواره‌ قدیمی آمریکای لاتین برگزیده شد.
جشنواره‌ بین‌المللی فیلم بوگوتا یکی از معتبرترین جشنواره های رقابتی فیلم آمریکای جنوبی است که از سال 1984 در کشور کلمبیا تاسیس شده و هر ساله در ماه اکتبر در شهر بوگوتا پایتخت این کشور برگزار می شود.
با تصویب فیاپف که جشنواره‌ها را به عنوان «جشنواره های تخصصی با عملکرد جدید» تأیید می‌کند، جشنواره‌ بوگوتا جایگاه معتبری در میان جشنواره‌های جهانی بدست آورده و مهمترین هدفش ارتقای سینمای جهان با نمایش کارگردان‌های خلاق نوظهور است.
«کوپال» پس از کسب جوایز بهترین فیلم جشنواره‌های Around آمستردام و براشوف کانادا، توانست سومین جایزه‌ بین‌المللی خود را از این رویداد بدست آورد.
در کنار فیلم «کوپال» به عنوان بهترین فیلم سینمایی این جشنواره، فیلم «زیر گل سرخ» به کارگردانی یوسو راموس از اسپانیا حلقه‌ نقره‌ای پره کلمبین بهترین فیلم و «هفتم مارس» به کارگردانی مارسلو آدریان سانچز از آرژانتین حلقه‌ زرین پره‌کلمبین به عنوان بهترین کارگردانی جشنواره را بدست آوردند.
«کوپال» اولین فیلم سینمایی کاظم ملایی است که نخستین نمایش آن مربوط به حضور در بخش مسابقه‌ سی و پنجمین جشنواره‌ی فیلم فجر بوده و آخرین نمایش آن نیز بزودی در بخش اصلی بیست و سومین جشنواره‌ بین‌المللی کلکته است تا به عنوان تنها نماینده‌ ایران برای کسب جایزه‌ 72 هزار دلاری با 13 فیلم از کشورهای دیگر رقابت کند.
قصه‌ این فیلم یک هفته از زندگی شخصی به نام دکتر احمد کوپال شکارچی و تاکسیدرمیست است که درست قبل از تحویل سال نو دچار چالشی غریب در زندگی‌اش شده است.
از ویژپی های محتوایی فیلم پرداختن به مسئله حفظ محیط زیست و احترام به حقوق حیوانات و از ویژگی‌های فنی آن محدودیت ها است مثلا بخش اعظم فیلم تک بازیگر و تک لوکیشن بوده و قصه‌ آن در یک بازه زمانی بسیار فشرده رخ می دهد.
لوون هفتوان بازیگر نقش کوپال است.
طبق گفته‌ تهیه کننده‌ این فیلم، «کوپال» بزودی در سینماهای سراسر کشور به نمایش درمی‌آید.
فراهنگ**9246**1823 خبرنگار: علیرضا مرادی ** انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال