پس از داوری نزدیک به 600 اثر رسیده به دبیرخانه؛

مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع ‌مقدس برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - مراسم پایانی نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد» با قدردانی از برگزیدگان خود در تالار اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی برگزار می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اختتامیه نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد» ساعت 15 روز دوشنبه هشتم آبان ‌ماه با حضور جمعی از شعرا، مدیران و مسئولان فرهنگی کشور در تالار اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی تهران برگزار می‌شود.
طبق اعلام دبیرخانه کنگره نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس؛ نزدیک به 600 اثر برای داوری به دبیرخانه این کنگره ارسال شده که در این میان حدود 450 اثر در قالب کلاسیک و باقی در قالب‌های نو، آزاد و دیگر قالب‌ها ارائه شده‌اند.
در این مراسم 10 جایزه 10 میلیون ریالی به 10 اثر برتر در بخش اصلی و 3 جایزه 20 میلیون ریالی به 3 اثر برتر در بخش ویژه اهداء خواهد شد.
بر اساس این گزارش، نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد» خاطرات علی خوش لفظ، با هدف جامه عمل پوشاندن به منویات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در پاسداشت ادبیات دفاع مقدس، کمک به رشد و اعتلای فرهنگی کتابخوانی عمومی به ویژه در میان هنرمندان و شاعران و همچنین تشویق شاعران جوان به بهره‌گیری از گنجینه دفاع مقدس در خلق آثار ادبی، به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان به حضور در مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس می‌توانند از ساعت 15 الی 17 روز دوشنبه هشتم آبان‌ماه به تالار اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی تهران مراجعه کنند.
فراهنگ ** 1880 ** دریافت: پروین اروجی * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال