نیوزویک: ترامپ کره شمالی را به سوی جنگ هدایت می کند

تهران – ایرنا – تارنمای «نیوز ویک» نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری امریکا با تهدید و توهین در رسانه ها شانس مذاکره با کره شمالی را کاهش داده و این کشور را به سوی جنگ هدایت می کند.

به گزارش ایرنا، این تارنما روز پنجشنبه افزود: ترامپ با دادن لقب 'مرد موشکی' به رهبر کره شمالی در رسانه ها و جلوگیری از گفت وگوهای صلح آمیز، تنش ها با کره شمالی و ترس نسبت به شروع یک درگیری نظامی را در جهان افزایش داد.
ترامپ به غیر از به کار بردن عنوان 'مرد موشکی' در توییتر و پیش از نشست عمومی سازمان ملل در ماه گذشته، رئیس جمهوری با تلاش های «رکس تیلرسون» وزیر امورخارجه برای مذاکر با کره شمالی مخالفت کرده است.
«جوزف یون» نماینده مخصوص وزارت امورخارجه در امور کره شمالی به نمایندگان کنگره اعلام کرده است که صلح و دیپلماسی خیلی بهتر از تهدید و توهین های صریح می تواند کارساز باشد.
این تارنما به نقل از یک مقام آمریکایی اعلام کرد، تلاش هایی جوزف یون برای اینکه حداقل امید به مذاکرات بالقوه میان آمریکا و کره شمالی در مورد برنامه های دفاع موشکی وهسته ای را زنده کند با عنوان 'گام های آخر' توصیف شده است.
نیوز ویک ادامه داد: لحن خشن ترامپ و همچنین ذات غیر قابل پیش بینی او به عنوان یک تاکتیک جدید برای پاسخ بلوف های کیم است.
اما کارشناسان معتقدند که دولت ترامپ باید پیونگ یانگ را با حسن نیت جذب کند.
نیوز ویک به نقل از «جنی تاون» سردبیر یکی از سایت های خبری نوشت: غیرقابل پیش بینی بودن فقط در صورتی مفید است که ترامپ به نحوی یک ژست خاص اتخاذ کند تا شانس بهبود این فرآیند را فراهم کند.
بمباران سوریه و افغانستان اوایل امسال و تهدید برای خروج از معاهده های بین المللی به دولت آمریکا اعتبار کمی را برای مذاکره با کره شمالی داده است.
خصومت ادامه دار او نسبت به کیم جونگ بعید است که کره شمالی را بدون داشتن یک ژست خوب ترغیب به آمدن سر میز مذاکره کند.
ترامپ به غیر از به کار بردن عنوان 'مرد موشکی' در توییتر و پیش از نشست عمومی سازمان ملل در ماه گذشته، با تلاش های رکس تیلرسون وزیر امورخارجه برای مذاکر با کره شمالی مخالفت کرده است.
اروپام**3234*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال