ورزشکار نهاوندی عضو کمیسیون محیط زیست فدراسیون جهانی کوهنوردی شد

همدان - ایرنا - 'امین معین' از کوهنوردان شهرستان نهاوند به عضویت دائم در کمیسیون محیط زیست فدراسیون جهانی کوهنوردی درآمد.

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان روز یکشنبه در این باره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با رایزنی انجام شده با خانم دکتر'کارولینا ادلر' در جریان اجلاس جهانی کوهنورری در شیراز، عضویت دائم امین معین به عنوان نماینده فدراسیون کوهنوردی ایران در کمیسیون حفظ محیط کوهستان فدراسیون جهانی کوهنوردی پذیرفته و از طرف وی به شکل رسمی اعلام شد.
علیرضا گوهری اضافه کرد: کارولینا ادلر ریاست جدید کمیسیون حفظ محیط زیست کوهستان فدارسیون جهانی کوهنوردی را برعهده دارد.
گوهری خاطرنشان کرد: انتخاب امین معین به عضویت این کمیسیون افتخار ارزنده برای کوهنوردی کشورمان به شمار می رود.
وی با اشاره به سوابق این کوهنورد نهاوندی گفت: مربی سنگنوردی طبیعت، یخ و برف و دوچرخه کوهستان، مدرس محیط زیست کوهستان، رئیس کمیته حفظ محیط کوهستان فدراسیون کوهنوردی، عضو فدراسیون جهانی کوهنوردی UIAA و عضو آلپاین کلاب انگلستان BMC در کارنامه اجرایی وی دیده می شود.
گوهری خاطرنشان کرد: دست یابی به کلنگ طلایی صعودهای برتر صعود زمستانه دیواره علم کوه ، برنده کلنگ طلایی صعودهای برتر برای گشایش مسیر در دیواره یخچال آکسایی قرقیزستان، مولف کتاب نوشاخ قله متفاوت و مولف و مترجم کتاب فرهنگ لغات کوهنوردی و سنگنوردی از دیگر افتخارات وی به شمار می رود.
همدان یکی از قطب های اصلی کوهنوردی در کشور است.
2087/7520
خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشار: زهرا پیرنیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال