نجات4گردشگرخارجی باهمکاری اورژانس قزوین و مازندران

قزوین - ایرنا - رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قزوین از ماموریت مشترک اورژانس115 قزوین و مازندران برای نجات جان چهار گردشگر آلمانی- لهستانی که در کوهنوردی گم شده بودند، خبر داد.

به گزارش ایرنا ازاعلام روز جمعه روابط عمومی اورژانس 115 قزوین، پیمان نامدار افزود: شامگاه پنجشنبه چهار گردشگر آلمانی- لهستانی پس از عبور از مسیرهای منطقه الموت قزوین به سمت تنکابن به دلیل مه و برف و کولاک مسیر خود را گم کرده بودند.
وی اضافه کرد: یکی از این گردشگران به دلیل لغزندگی مسیر به زمین خورده و از ناحیه پا دچار زخم و خونریزی شده بود.
نامدار اضافه کرد: گردشگران خارجی از طریق ارسال پیام به یک مترجم و راهنمای گردشگری مستقر در قلعه حسن صباح الموت قزوین از مفقودی خود خبر دادند که این راهنما نیز این موضوع را با سرپرست شیفت اورژانس منطقه درمیان گذاشت.
این مسئول تصریح کرد که با پیگیری های انجام شده و دریافت موقعیت گمشدگان از طریق نرم افزار، ماموران فوریت های پزشکی الموت قزوین و تنکابن مازندران در اواخر وقت دیروز (پنجشنبه) خود را به نخستین گردشگر گم شده را رساندند و با کمک او در ساعت سه بامداد دیگر گردشگران و فرد مصدوم شده را نیز پیدا کردند.
نامدار در پایان افزود: پس از یافتن گردشگران، اقدام های درمانی اولیه بر روی یکی از آنها که دچار مصدومیت شده بود انجام شد تا وی در صبح به بیمارستان رسانده شود و به سایر نفرات نیز آذوقه کافی برای طی مسیر داده شد.
الموت واقع در شرق استان قزوین منطقه ای تاریخی است که در اغلب نقاط سال گردشگران خارجی به بازدید از آثار آن می پردازند.
این منطقه کوهستانی هم مرز با مازندران همچنین از طریق مسیرهای صعب العبور به روستاهای تنکابن این استان راه دارد.
7388*خبرنگار:پریسا نوروزی*انتشار دهنده: علی شریفی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر