فعالیت قرنطینه نباتی به افزایش صادرات درمنطقه آزاد چابهار کمک می کند

چابهار- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: استقرار و افتتاح دفتر نمایندگی قرنطینه نباتی به افزایش صادرات انواع محصولات کشاورزی از طریق منطقه آزاد چابهار کمک شایانی می کند.

عبدالرحیم کردی روز جمعه در حاشیه مراسم افتتاح دفتر نمایندگی قرنطینه نباتی در منطقه آزاد چابهار به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نخستین پست قرنطینه نباتی در سطح مناطق آزاد کشور با هدف پیشگیری از ورود آفات نباتی در منطقه آزاد چابهار راه اندازی شد.
وی گفت: منطقه آزاد چابهار فرصت مهمی برای تولید، فرآوری و ترانزیت کالا به داخل و خارج از کشور است.
وی با بیان اینکه راه اندازی پست قرنطینه نباتی از ورود انواع آفات کشاورزی جلوگیری می کند، خاطرنشان کرد: با راه اندازی این دفتر صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه و به ویژه افغانستان از طریق چابهار سرعت می گیرد.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: توافقات خوبی با سازمان حفظ نباتات کشور انجام شده است و انتظار داریم تا چابهار به هاب صادرات انواع محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه تبدیل شود.
کردی ادامه داد: منطقه آزاد چابهار در 9 پیکره در سال 1373 با مصوبه مجلس شورای اسلامی در زمینی به مساحت 14 هزار هکتار فعالیت خود را آغاز کرده است.
چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد** انتشار دهنده: حیدر سرایانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال