اسپاتنیک:

فلسطینی ها خروج آمریکا واسرائیل از یونسکو را مخالفت با قدس می دانند

تهران- ایرنا- واصل ابویوسف دبیرکل جبهه آزادیبخش فلسطین و عضو کمیته اجرایی آزادیبخش فلسطین در گفت وگو با اسپاتنیک گفت:موضع آمریکا درخصوص خروج از یونسکو به دلیل جانبداری آشکار از اقدامات رژیم صهیونیستی در مخالفت با حق اسلامی قدس است.

به گزارش روز جمعه ایرنا ،ابویوسف در گفت وگو با خبرگزاری اسپاتنیک افزود: 'خروج آمریکا از سازمان یونسکو در راستای هماهنگی با مواضع اسرائیل در مخالفت با تمام قطعنامه های سازمان ملل است'.
وی افزود: قطعنامه های سازمان ملل به ویژه یونسکو در راستای لغو اقدامات رژیم صهیونیستی درخصوص یهودی سازی شهر قدس و مسجدالاقصی و ادعای باطل جبل الهیکل است.
این درحالی است که سازمان یونسکو اخیرا با صدور قطعنامه ای اعلام کرد حرم قدسی با همه صحن ها و مساحت آن از جمله دیوار غربی مسجدالاقصی که دیوار براق نامیده می شود فقط اختصاص به مسلمانان دارد.
قطعنامه های یونسکو با تاکید بر حق تاریخی و طبیعی اماکن مقدس اسلامی اعلام کردند رژیم صهیونیستی دائما ضمن مخالفت با قطعنامه های بین المللی از جمله قطعنامه شماره 2334 شورای امنیت، به اقدام غیرقانونی شهرک سازی در سرزمین های فلسطینی ادامه می دهد.
ابو یوسف همچنین خواستار اقدام سازمان های بین المللی برای مقابله با لجبازی های رژیم صهیونیستی و جانبداری آشکار آمریکا از این رژیم در مانع تراشی در برابر قطعنامه های شورای امنیت در حمایت از اماکن اسلامی فلسطین شد.
شبک**خاورم** 1453**1392**مترجم: آمنه دهقان**انتشار: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال