جام جهانی فوتبال نوجوانان- هند/

صعود ایران به عنوان تیم صدرنشین/ سومین پیروزی یوزهای نوجوان برابر کاستاریکا

تهران- ایرنا- تیم فوتبال نوجوانان ایران با شکست قاطعانه 3 بر صفر کاستاریکا به عنوان صدرنشین گروه سوم جام جهانی فوتبال نوجوانان در هند به دور بعد صعود کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، تیم فوتبال نوجوانان ایران در سومین و آخرین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی فوتبال هند از ساعت 15 برابر تیم با انگیزه کاستاریکا قرار گرفت.
ملی پوشان نوجوان ایران که با پیروزی های با ارزش و قاطعانه برابر گینه و آلمان پیش از این دیدار صعود خود را به جمع 16 تیم برتر جام جهانی مسجل کرده بودند، با خیالی آسوده و تنها برای حفظ صدرنشینی در گروه سوم پا به میدان گذاشته بودند.
شاگردان «عباس چمنیان» که سانترهای کوتاه و نفوذ از جناحین را در دستور کار خود قرار داده بودند در دقیقه 25 صاحب یک ضربه پنالتی شدند که «محمد غبیشاوی» کاپیتان تیم ایران این توپ را به گل تبدیل کرد.
پنج دقیقه بعد، بار دیگر مدافعین کاستاریکا بر روی «یونس دلفی» مهاجم تکنیکی ایران در محوطه جریمه مرتکب خطا شدند تا بار دیگر داور نقطه پنالتی را نشان دهد. این بار اما «طاها شریعتی» مدافع تیم نوجوانان پشت توپ قرار گرفت و این توپ را وارد دروازه حریف کرد.
تا پایان نیمه اول تیم ایران چندین موقعیت مناسب دیگر را از دست داد تا نیمه نخست با این نتیجه به پایان برسد.
اما با شروع نیمه دوم، بازیکنان کاستاریکا که همه چیز را از دست رفته می دیدند، برتلاش های خود برای باز کردن دروازه ایران افزودند و چندین موقعیت خطرناک بر روی دروازه ایران ایجاد کردند، اما هیچ یک از توپ های آنها وارد دروازه ایران نشد.
با این حال در دقیقه 89 «محمد سرداری» بازیکن تعویضی ایران با یک فرار به موقع با دروازه بان کاستاریکا در موقعیت تک به تک قرار گرفت و دروازه این تیم را برای بار سوم گشود تا سومین دیدار ملی پوشان ایران نیز با پیروزی قاطع 3 بر صفر همراه باشد.
در دیگر دیدار این گروه نیز به طور همزمان و از ساعت 15 تیم های گینه و آلمان رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که در پایان این دیدار ژرمن ها بعد از قبول شکست سنگین 4 بر صفر برابر یوزهای ایرانی، با نتیجه 3 بر یک گینه را شکست دادند. به این ترتیب در پایان مرحله گروهی ایران صدرنشین گروه سوم شد و تیم های آلمان با شش امتیاز ، کاستاریکا و گینه هرکدام با یک امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر به ترتیب در رده های سوم و چهارم قرار گرفتند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9129**1368
تنظیم کننده: مهدی رهبر**انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال