تظاهرات و اعتصاب سراسری دانش آموزی در ایتالیا/

حمله دانش آموزان ایتالیایی به رستوران مک دونالد و فروشگاه 'زارا'

رم - ایرنا - در پی تظاهرات دانش آموزی علیه اصلاحات تحصیلی در سراسر ایتالیا، گروهی از معترضین در شهر میلان به یک رستوران مک دونالد و یک فروشگاه زارا، که نماد سیستم سرمایه داری و سوء استفاده از کار جوانان محسوب می شود، حمله کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا در رم، معترضین با پرتاب تخم مرغ، گوجه فرنگی، رنگ و بطری های دودزا علیه رستوران مک دونالد و فروشگاه زارا در شهر میلان شمال ایتالیا، علیه سیستم سرمایه داری که از کار جوانان سوء استفاده می کند، اعتراض کردند.
در این تظاهرات دانش آموزان و دانشجویان علیه اصلاحات تحصیلی و برنامه موسوم به 'تناوب میان کار و مدرسه' به اعتراض پرداخته و برخی با لباس های سیاه رنگ و ماسک، به رستوران مک دونالد تخم مرغ و رنگ پرتاب کرده و بر روی شیشه های این رستوران شعار نوشتند . تظاهرکنندگان سپس به فریاد شعارهای توهین آمیز در قبال مک دونالد که نماد تناوب کار ومدرسه محسوب می شود، پرداختند.
همچنین گروهی به فروشگاه چند ملیتی 'زارا' حمله کرده و به پرتاب تخم مرغ و رنگ و بطری های دوودزا پرداختند و علیه آن شعار دادند.
معترضین اعلام کردند: ما مک دونالد و زارا را تحریم می کنیم، زیرا آنها شرکت های چند ملیتی هستند که از کار صدها دانشجو و دانش آموز سوء استفاده می کنند و با این کار می خواهیم اعلام کنیم که مک دونالد و زارا، زباله هستند و ما آنرا رد می کنیم.
دانش آموزان مدارس ایتالیایی امروز جمعه در سراسر کشور دست به اعتصاب و تظاهرات علیه برنامه تناوب کار و مدرسه، شرایط ساختمان های مدارس و کمبود بودجه مدارس دولتی زده و از حق تحصیل رایگان دفاع کردند.
در شهر رم نیز دانش آموزان مدارس پایتخت به میدان آمده و دست به تظاهرات علیه اصلاحات تحصیلی زده و خواستار حق تحصیل رایگان، امنیت ساختمان های مدارس و شدند.
اروپام**461 **1908
ناشر : افشار دارابی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال