با تصمیم بازپرس قضایی لبنان:

حکم جلب عبدالسلام جلود از متهمان اصلی پرونده امام موسی صدر صادر شد

بیروت – ایرنا - بازپرس قضایی پرونده ربوده شدن امام موسی صدر در لبنان، به صورت غیابی حکم جلب «عبدالسلام جلود» از مسئولان سابق لیبی را صادر کرد.

به گزارش ایرنا، این حکم پس از انجام تحقیقات بیشتر در پرونده ربوده شدن امام موسی صدر و دو همراهش (محمد یعقوب و عباس بدرالدین) صادر شد.
امام موسی صدر بنیانگذار و رییس مجلس اعلای اسلامی شیعی لبنان و جنبش امل به همراه شیخ محمد یعقوب و عباس بدرالدین (روزنامه نگار) در سال 1978 در جریان دیدار رسمی از لیبی که به دعوت معمر قذافی رییس جمهوری وقت این کشور صورت گرفته بود، ربوده و ناپدید شدند و تاکنون از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست.
پیش از این «سمیح الحاج» بازپرس سابق این پرونده در سال 2008 دستور انجام تحقیقات کامل برای شناسایی کامل هویت جلود را صادر کرده بود.
عبدالسلام جلود نخست وزیر وقت و مرد شماره دو لیبی در حکومت قذافی است. او اکنون زنده و احتمالا در ایتالیا است.
حدود یک سال پیش «هانیبال قذافی» پسر معمر قذاقی دیکتاتور لیبی که پس از بازداشت در اختیار مسئولان قضایی لبنان قرار گرفته بود جلود را به دست داشتن در این پرونده متهم کرد.
پسر قذافی گفته بود که عبدالسلام جلود امام موسی صدر را به منطقه جنزور لیبی برد تا او را در اقامت اجباری (حبس خانگی) قرار دهد، اما نمی دانم بعد از آن چه اتفاقی افتاد.
هانبیال، عبدالسلام جلود را متهم کرد که لیبی را در چند مرحله از جمله ایجاد تنش در روابط با مصر در دوره «انور سادات»، جنگ چاد و ربودن امام موسی صدر گرفتار کرده است.
وی در پاسخ به این سوال که چه کسی سیر تا پیاز پرونده را می داند، گفت: سه نفر در جریان کامل ماجرا هستند از جمله برادرش «سیف الاسلام قذافی»، عبدالسلام جلود و برادر دیگرش «المعتصم» که در حوادث چند سال پیش لیبی کشته شد.
خاورم*390*2054
انتشاردهنده: محمد خواجوئی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال