امامان جمعه:دفاع قاطعانه رییس جمهوری از سپاه، نشانه اتحاد مسئولان نظام است

استانها- ایرنا-امامان جمعه سراسر کشور با تمجید از اظهارات رییس جمهوری درباره سپاه و پاسخگویی وی به اتهامات تروریستی علیه این نهاد انقلابی گفتند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، قلب تپنده و بازوی مقتدر ایران اسلامی است.

آنان همچنین تاکید کردند: سپاه نورچشم، مایه قدرت و افتخار نظام اسلامی و ملت ایران و خار چشم مستکبران است و به همین دلیل نام سپاه برای استکبارجهانی و دشمنان انقلاب وحشت‌آفرین است.
خطیبان جمعه سراسر کشور با توجه به سخنان رئیس جمهوری آمریکا که به تازگی مدعی شده قصد دارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست گروه های تروریستی قرار دهد محور اصلی خطبه های خود را به این موضوع اختصاص دادند و تاکید کردند که نه تنها آمریکا بلکه هیچ کشور دیگری نمی تواند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تضعیف کند.
رئیس جمهوری، روز چهارشنبه 19 مهر در جلسه هیئت دولت، سپاه پاسداران را «محبوب مردم» دانست و گفت :این دیگر خطا اندر خطاست؛ سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست، بلکه سپاه پاسداران در دل این مردم است و در همه روزهای خطر از منافع ملی ما دفاع کرده‌است.»
وی تصریح کرد: «سپاه نه تنها محبوب ملت ایران بلکه محبوب مردم عراق هم هست چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهای عراق هم هست چون اربیل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوریه هم هست چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم هست چون طرفدار حیثیت و استقلال لبنان بوده‌است؛ سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریست‌ها ایستاده‌است.»
رئیس جمهوری تأکید کرد: «هیچ گونه اختلافی بین جناح‌های ما برای مقابله با توطئه دشمنان وجود ندارد و همه یکپارچه و در صف واحد هستیم؛ هیچ گونه تزلزلی در کشور ما به وجود نخواهد آمد و مردم مقاوم ایران در برابر توطئه‌ها ایستادگی خواهند کرد.»
بخش هایی از خطبه های نماز جمعه 21 مردادماه سال 96 در مراکز استانها :
**سمنان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: تحرکات اخیر رییس جمهوری آمریکا در رابطه با برنامه هسته ای جمهوری اسلامی، وحدت و بصیرت ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی را افزایش داده است.
آیت الله سیدمحمد شاهچراغی تاکید کرد باید با اجرای دقیق برنامه اقتصاد مقاومتی، ایران اسلامی را در برابر توطئه های آمریکای ملعون و تحریم های احتمالی مصون سازی کرد.
**کرمان
امام جمعه موقت کرمان گفت: دشمنان این کشور بدانند که در صورت اعمال تحریم های جدید و اهانت به نهادهای این نظام و انقلاب، تو دهنی خواهند خورد.
حجت الاسلام مهدی عربپور افزود: این بازی های آمریکا برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی است.
مازندران(ساری)
نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت : استکبار جهانی پس از ناکامی در زمینه های مختلف، تعامل و دوستی میان مردم و نظام را نشانه گرفته است .
آیت الله نورالله طبرسی با تمجید از اظهارات رییس جمهوری در باره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پاسخگویی وی به اتهامات تروریستی علیه این نهاد انقلابی اظهارکرد: استکبار جهانی با اینگونه شیطنت ها نمی تواند تعامل و دوستی بین مردم و نظام را از بین ببرد.
** مرکزی (اراک )
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: خروج آمریکا از توافق برجام، مصداق بارز دشمنی با ملت ایران است و همه مسئولان نظام باید در این شرایط حساس با وحدت و اقتدار از منافع ملت ایران صیانت کنند.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ،افزود: همه مسئولان نظام وظیفه دارند با صلابت همیشگی در برابر زیاده خواهی آمریکای جنایتکار و متحدانش در منطقه ایستادگی و از منافع ملت حراست کنند.
** هرمزگان (بندرعباس)
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت:سپاه نورچشم، مایه قدرت و افتخار نظام اسلامی و ملت ایران است و روزی با قدرت آن کاری می کنیم که رئیس جمهوری آمریکا از کارهای خود پشیمان شود.
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی اظهارکرد:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از زمان تاسیس تا کنون دستاوردهای درخشانی برای نظام اسلامی داشته و به همین دلیل مورد حمایت ملت ایران است.
وی اضافه کرد: ترامپ در حالی سپاه را تروریست می خواند که حتی برخی دست نشانده ها و هم پیمانان آمریکا،این کشور را کانون تروریسم بین المللی می دانند.
**کهگیلویه و بویراحمد (یاسوج)
امام جمعه یاسوج گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قلب تپنده و بازوی مقتدر ایران اسلامی است و نه تنها آمریکا بلکه هیچ کشور دیگری نمی تواند آن را تضعیف کند.
حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی تاکید کرد: دلیل اصلی عصبانیت ترامپ از ایران، خنثی شدن نقشه های شوم آن در منطقه خاورمیانه توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ناکام ماندن در کشورهای اسلامی ازجمله سوریه و عراق است.
**ایلام (ایلام )
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه نام سپاه برای دشمنان انقلاب وحشت‌آفرین است، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قدرتمندتر از همیشه در مقابل دشمنان نظام و انقلاب ایستاده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی با اشاره به هجمه تخریبی آمریکا برعلیه سپاه پاسداران اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از مولفه های اقتدار نظام است، تروریستی نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط هیئت حاکمه آمریکا در ادامه دشمنی و خصومت آمریکا نسبت به ملت ایران است.
**قم (قم)
آیت الله سید محمد سعیدی خطیب جمعه قم با اشاره به اینکه سپاه خار چشم استکبار، جریان های تکفیری و استخوان در گلوی بدخواهان اسلام و انقلاب است، گفت: دشمنان بی شرمانه با اتهام واهی و پوچ تروریست خواندن سپاه پاسداران، دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی هستند.
** زنجان(زنجان )
حجت الاسلام علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه آمریکا در ادامه توطئه گری های خود علیه ایران، تضعیف یکی از ارکان انقلاب را دنبال می کند، گفت: دفاع قاطعانه رییس جمهوری از سپاه پاسداران، جلوه ای از معنای اتحاد و ایستادگی نیروها در کشور است.
** بوشهر(بوشهر)
حجت الاسلام حسین دشتی امام جمعه موقت بوشهر نیز گفت:اگر آمریکا بخواهد برجام را زیرپا بگذارد به طور یقین خود آنها بیشتر ضرر می کنند.
وی تاکید کرد: استکبارجهانی با ایجاد جنگهای نیابتی از جمله هشت سال دفاع مقدس و ایجاد گروهکهای تکفیری و داعش به مقابله با انقلاب اسلامی پرداخته است که سپاه در کنار سایر نیروهای مسلح به خوبی در مقابل آنها ایستادگی کرده و ایران اسلامی همچنان برای مقابله با آمریکا روز شماری می کند.
**اصفهان
آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان با اشاره به تصمیم آمریکا برای افزودن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست گروه های تروریستی گفت: سپاه بزرگترین قدرت دفاعی کشور ومقابله با تروریست ها و داعش است .
** گیلان (رشت)
امام جمعه موقت رشت گفت: سخن رئیس جمهوری در مورد برجام و فرجام تهدید دولت آمریکا مبنی بر خروج از این توافقنامه بین المللی، موضعی درست است.
حجت الاسلام اسماعیل پوررضا افزود: هر جا ما کوتاه آمدیم و حسن نیت نشان دادیم، آنها تصور کردند که ما ضعیف هستیم؛ باید آمریکا را به نسل جوان بشناسانیم.
**البرز(کرج)
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: دشمنان اسلام باید بدانند که ملت قهرمان ایران در حمایت از فرزندانش در نیروهای مسلح به ویژه سپاه محکم ایستاده است.
آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی تاکید کرد که دشمنان ایران اسلامی از هر رنگ و نژادی که هستند بدانند که ملت غیور ایران در حمایت از فرزندانش در ارتش، بسیج ، نیروی انتظامی و بخصوص سپاه پاسداران که مدافع عزت و امنیت و حافظ دین و انقلاب هستند تا آخر ایستاده است.
** آذربایجان غربی (ارومیه )
نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: تبلیغات سوء دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان دهنده موفقیت پاسداران در انجام ماموریت ها و ترس استکبار جهانی از این نیروی عظیم مدافع اسلام است.
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی افزود: دشمن از هر نقطه ای ضربه بخورد، همان نقطه را نشانه می گیرد و امروز نوک پیکان دشمنان، سپاه پاسداران را نشانه گرفته است.
** همدان
حجت الاسلام محمد جوادی امام جمعه موقت همدان گفت: خروج آمریکا از سازمان یونسکو از آثار دیوانگی ترامپ رئیس جمهوری این کشور است.
وی افزود: رئیس جمهوری آمریکا همواره به دنبال تهدید ملت ها بود و درباره برجام نیز به دنبال امتیاز گرفتن است.
** یزد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: وحدت مردم بر حول محور ولایت فقیه و هوشیاری مسئولان موجب خنثی شدن توطئه های دشمنان علیه ایران اسلامی است.
آیت الله محمد رضا ناصری یزدی به ضرورت بصیرت در برابر توطئه های آنها اشاره کرد و افزود: هدف اصلی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ایجاد اختلاف در صفوف مستحکم مردم و جداکردن آنها از هم است.
** گلستان (گرگان)
حجت الاسلام قربانعلی امام جمعه موقت گرگان با اشاره به یاوه گویی های رییس جمهور آمریکا علیه سپاه گفت که این نیروی مردمی دژ محکم برای اسلام و اقتدار نظام محسوب می شود و در همه شرایط از فعالیت آن حمایت خواهیم کرد.
** آذربایجان شرقی (تبریز)
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: آمریکا تلاش می کند با اعمال فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی، مسوولان ما را به مذاکره جدید بر سرمسائل منطقه وادار کند.
حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم افزود: جمهوری اسلامی در رابطه با موضوع برجام مصمم بوده و حق هرگونه اقدام مناسب در برابر اعمال تحریم های جدید را برای خود محفوظ می داند.
**چهارمحال و بختیاری (شهرکرد)
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: اقتصاد مقاومتی در گذشته مورد غفلت قرار گرفته، از این رو دشمن با تهدید به تحریم اقتصادی دنبال باج گیری از این نظام است.
حجت الاسلام محمدعلی نکونام اظهار کرد: با تقویت و پویایی اقتصاد کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی و اتکا به تولیدات داخلی دیگر نیازی به بیگانگان نخواهیم داشت.
**خوزستان (اهواز)
آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری امام جمعه اهواز گفت: تمام کشورهای دنیا سپاه پاسداران و فعالیت فداکارانه و هوشمندانه این ارگان را قبول دارند، در جنگ و مقابله با نیروهای تروریستی از جمله داعش این نیروی سپاه پاسداران است که همواره در میدان جنگ حضور دارند و با آن ها مقابله می کند.
**قزوین
حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه قزوین گفت: رییس جمهوری آمریکا با گستاخی تمام موضوع تروریستی بودن سپاه پاسداران را مطرح کرده، در حالی که خود و هم پیمانانش منشا تروریست جهانی هستند.
**خراسان رضوی (مشهد)
نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد گفت: دولتمردان و مسئولان کشور باید با بصیرت نسبت به عهدشکنی دشمنان در مساله برجام رفتار کنند.
آیت الله سیداحمد علم الهدی افزود: ملت ایران در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از تهدیدهای دشمنان برای خروج از برجام هیچ ترس و واهمه ای ندارد.
** فارس (شیراز)
حجت الاسلام سیدابوفاضل رضوی اردکانی امام جمعه موقت شیراز گفت:آمریکا اگر سپاه را تحریم کند جز انزوا برای خودش دستاوردی دیگر نخواهد داشت.
**خراسان جنوبی (بیرجند)
حجت الاسلام محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند هم به تحولات منطقه اشاره کرد و گفت: شیعه، سنی و همه فرقه های مذهبی موظف به حفظ اسلام هستند و برای حفظ اسلام باید در کنار یکدیگر باشیم و اگر نقاط اختلاف داریم، با منطق و گفت و گو رفع شود.
**اردبیل
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تروریستی اعلام کردن سپاه از سوی ترامپ نشان می دهد که آنها اراده جدی برای مبارزه با تروریسم ندارند چون سپاه جز مبارزه با تروریسم سیاه، وهابی و داعشی و عقبه های طالبان، القاعده و بن لادن کار دیگری نکرده است و آنها با قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریستی بزرگترین کفران نعمت را مرتکب می شوند.
آیت الله عاملی افزود: عصبانیت آنها از سپاه اولا به خاطر این است که آنها سپاه را اصلی ترین عامل شکست و ناکامی خود در عراق، سوریه و سیاسیت های منطقه ای خود می دانند ثانیا به خوبی می دانند که بخش عمده ای از پیشرفت های موشکی ایران مرهون سپاه پاسداران است.
**کرمانشاه
آیت‌ الله مصطفی علما نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه سپاه پاسداران را جزو نیروهای مردمی و مورد احترام و مقبولیت ملت دانست و گفت: سپاه پاسداران باعث افتخار ایران اسلامی است.
/1042/1138
تنظیم کننده : ناهیدصفری**انتشار دهنده:فاطمه نوری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال