روزنامه صباح: ترکیه چهار عملیات علیه کریدور ترور در شمال عراق و سوریه انجام می دهد

آنکارا- ایرنا- روزنامه صباح ترکیه طی گزارشی با عنوان 'چهار عملیات علیه کریدور ترور' به بیان جزئیات طرح نظامی دراز مدت ترکیه علیه نیروهای شبهه نظامی کُردی فعال در شمال عراق و سوریه پرداخت.

به گزارش روز جمعه ایرنا، روزنامه صباح ترکیه طی گزارشی درباره عملیات ترکیه در شمال عراق و سوریه نوشت: اولین مسیر ورود ارتش آزاد سوریه و سربازان ترک از خط مرزی حاتای ـ ریحانلی ادلب خواهد بود تا وارد درتا ایضاح در شمال ادلب شده و عملیات پاکسازی تروریست ها از ادلب را از این نقطه هدایت کنند.
این رسانه در ادامه نوشت: با پاکسازی ادلب از عناصر تروریستی، در خط ادلب ـ درتا ایضاح اولین مرحله 'کریدور گذر' مورد نظر تشکیل خواهد شد.
در ادامه این گزارش آمده است: حمله ای که کریدور گذر را به منطقه سپر فرات خواهد رساند، انجام خواهد شد و در چهارچوب عملیات علیه گروه تروریستی یگان‌های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ)، جین دره سی در جنوب عفرین و تل رفات در شمال حلب که تحت کنترل گروه ی.پ.گ قرار دارد، پاکسازی شده و به منطقه ای امن تبدیل خواهد شد.
این گزارش اضافه کرد: در سومین گام، خط ارتباطی عفرین - منبج و محل استقرار گروه ی.پ.گ به طور کامل قطع شده و در ادامه عفرین نیز به مناطق امن اضافه خواهد شد و در گام چهارم عملیات فرات غربی ادامه داشته و هدف، پاکسازی گروه ی.پ.گ از مناطق غربی فرات خواهد بود که به بهانه مبارزه با داعش در آن مناطق جای گرفته اند.
بنابراین این گزارش، منبج از گروه ی.پ.گ پاکسازی شده و به مناطق امن شرق اضافه خواهد شد و به عبارت دیگر ترکیه در گام چهارم نفوذ گروههای ی.پ.گ، پ.ک.ک و پ.ی.د در این منطقه را که به دنبال تغییر بافت جمعیتی از عرب به کُرد هستند، متوقف کرده و با امن کردن این منطقه و پاکسازی از عوامل ی.پ.گ، تحویل عرب ها خواهد داد.
بنا بر همین گزارش، در پی اتمام فعالیتهای شناسایی نیروهای ویژه، اولین واحد نیروهای نظامی ترکیه شبانه عازم ادلب شدند و انتقال واحدها دیشب در ساعت 23 و 5 دقیقه آغاز شد و در قالب این نیروها، هشت دستگاه تانک، 50 دستگاه خودروی زرهی و حدود 200 سرباز از منطقه کفر لوسین سوریه وارد این کشور شدند و آخرین مقصد ستون نظامی تشکیل یافته در قصبه دارت ایزع، تپه صاحب برکات بوده و از اهمیت استراتژیکی برخوردار است.
بنا به این گزارش، پهپادهای ترکیه نیز ستون نظامی را از هوا تحت کنترل قرار دادند و سربازان ترک با استقبال گرم مردم منطقه رو به رو شدند.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال