عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مطرح کرد

افزایش ارزش افزوده کالا و رقابت دربازارهای جهانی زیر چتر چاپ و بسته بندی مناسب

تهران - ایرنا -عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، نمایشگاه چاپ و بسته بندی را فرصت مغتنمی برای فعالان اقتصادی این عرصه دانست و گفت:با استفاده از آموخته ها و دانش فنی سایر کشورها می توان برای ایجاد رقابت و شناسایی تکنولوژی های جدید در جهت ایجاد تولیدات، خیلی از محصولات
را به بازارهای جهانی صادر کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد حسینی روز جمعه همزمان با دومین روز برپایی نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و فرآوری در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، به ضرورت برپایی اینگونه نمایشگاهها در حوزه چاپ و بسته بندی اشاره کرد و افزود: در ایران تولیدات مختلفی در بخش های کشاورزی، معدن و صنعت وجود دارد اما در زمینه بسته بندی با مشکلات مختلفی روبرو هستیم.
وی تاکید کرد موضوع چاپ و بسته بندی مناسب یکی از مواردی است که همواره از دغدغه فعالان اقتصادی و تجار بوده و هست از این رو نمی توانستیم بازارهای صادراتی معتبری را به خود اختصاص دهیم.

** بسته بندی نامناسب؛کالای ایران به نام و کام دیگران
حسینی ادامه داد: بسیاری از تولیدات خود را به دلیل نداشتن استفاده از صنایع بسته بندی مدرن و مناسب همواره مجبور بودیم به صورت فله ای به کشورهای همسایه صادر کنیم لذا محصولات کشور ما به نام و کام آنها در دنیا عرضه می شد.
وی به اهمیت و جایگاه برگزاری نمایشگاه چاپ و بسته بندی و فرآوری اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه نمایشگاه هایی با موضوع چاپ و بسته بندی نشانگر این مهم است که فعالان ایرانی به سمتی گام برداشته اند که در حوزه بسته بندی اقدامات جدیدی را انجام دهند.

** بسته بندی مناسب عاملی برای افزایش ارزش افزوده کالا
این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به موضوع بسته بندی را یک ضرورت برای فعالان بخش های مختلف صنعت و تولید کالا در کشور دانست و تاکید کرد: یکی از موضوعات پردغدغه حوزه اقتصاد ما این است تا زمانی که نتوانیم جنس را با بسته بندی مناسب و به صورت مستقیم به دست مصرف کننده برسانیم ارزش افزوده آن به شکل فاحشی کاهش خواهد یافت.

** انتقال دانش و تکنولوژی حوزه چاپ و بسته بندی درسایه حضور دیگر کشورها
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی همچنین به حضور پررنگ کشورهای خارجی در نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و فرآوری اشاره و ابراز امیدواری کرد: این حضور پررنگ سایر کشورها در این رویداد اقتصادی و صنعتی زمینه ای برای انتقال دانش و تکنولوژی در حوزه چاپ و بسته بندی برای کشور فراهم کند.
به گفته وی، کشوری مانند آلمان در حوزه بسته بندی یکی از قدرت های جهان به شمار می آید از این رو خوشحالیم که یکی از قطب های برگزاری این نمایشگاه امروز در ایران و این نمایشگاه این کشور به شمار می آید.

** رفع مشکلات شهر آفتاب
براساس اعلام ستاد برگزاری نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و فرآوری، حسینی همچنین درباره برگزاری این نمایشگاه در مجموعه شهر آفتاب هم اظهار داشت: محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران به دلیل قدمت بالای ساختمان و فضای آنجا مشکلاتی را به همراه دارد که اغلب آنها در نمایشگاه شهر آفتاب وجود ندارد.
وی با اشاره به مشکلات کلی و زیر ساختی فضای شهر آفتاب، ابراز امیدواری کرد تا شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی مرتبط آنها را هر چه زودتر حل و فصل کنند.
به گزارش ایرنا، نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و فرآوری با همکاری نمایشگاه دوسلدورف آلمان و مشارکت و حضور نمایشگاه interpack بزرگترین نمایشگاه چاپ و بسته بندی جهان و drupa بزرگترین نمایشگاه صنعت چاپ جهان در فضایی به وسعت 15 هزارمتر مربع و با حضور 150شرکت داخلی و خارجی تا یکشنبه 23 مهر ماه از ساعت 10 تا 18 در شهر آفتاب برپا است.
فراهنگ ** 1355 **1569** تنظیم: علی اکبر قزوینیان** انتشار: علی حبیبی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال