جنگنده های ارتش سوریه مواضع داعش در جنوب پایتخت را بمباران کردند

دمشق - ایرنا - جنگنده های ارتش سوریه در چند نوبت مواضع عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش را در منطقه حجرالاسود در جنوب پایتخت هدف قرار دادند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، این نخستین حمله هوایی از سال 2014 به مواضع محاصره شده داعش در این منطقه است.
برخی منابع رسانه ای و وابسته به تروریست ها اعلام کردند که جنگنده های ارتش سوریه تاکنون 13 نوبت این منطقه را بمباران کرده اند.
برخی کاربران فضای مجازی نیز، این عملیات هوایی را مقدمه ای برای عملیات زمینی ارتش سوریه و درپاسخ به انفجارهای تروریستی روز چهارشنبه در پایتخت سوریه اعلام کردند.
روزچهارشنبه در سه انفجار انتحاری در خیابان خالدبن ولید دمشق، سه شهروند سوری کشته و شماری زخمی شدند، گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفت.
علاء ابراهیم استاندار ریف دمشق پیش از این گفته بود که حضور گروه تروریستی داعش در مناطق جنوبی پایتخت، روند مصالحه دراین مناطق را به تاخیر انداخته است زیرا گروه های مسلح موجود در جنوب پایتخت به بهانه مبارزه با داعش از مصالحه خودداری می کنند.
وی افزود: به نتایج خوبی درباره مصالحه در محله های جنوبی دمشق رسیده ایم و تا پیش از پایان سال 2017 پرونده این مناطق بسته خواهد شد.
وی اظهار داشت: مصالحه در شهرک های یلدا، ببیلا و بیت سحم نیز به موضوع خروج عناصر گروه تروریستی داعش از محله القدم و حجرالاسود بستگی دارد.
ابراهیم اضافه کرد: آشتی و مصالحه در جنوب دمشق مانند مصالحه در دیگر مناطق سوریه است به این ترتیب که افراد مسلح یا تسلیم می شوند و پرونده خود را عادی سازی می کنند یا منطقه را ترک می کنند.
وی درباره بیرون کردن عناصر داعش از منطقه حجرالاسود نیز اظهار داشت: در این منطقه نیز کارهایی انجام شده و اتفاق هایی درحال روی دادن است و با اجرای عملیات پاکسازی در این منطقه به زودی شاهد امن شدن جنوب دمشق خواهیم بود.
عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش در جنوب پایتخت سوریه علاوه بر اشغال70 درصد اردوگاه یرموک٬ در شهرک حجرالاسود٬ محله العسالی در منطقه القدم و بخش هایی از محله التضامن دمشق حضور دارند.
عناصر گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره هم بخش های محدودی از اردوگاه یرموک را اشغال کرده اند، اما قرار بود براساس یکی از بندهای توافق تخلیه شهرهای مضایا٬ زبدانی٬ سرغایا و بلودان از تروریست ها در مقابل خروج اهالی شهرک های فوعه وکفریا، این اردوگاه را ترک کنند.
اردوگاه یرموک یک منطقهٔ مسکونی فلسطینی نشین در حومه دمشق پایتخت سوریه است که در سال 1957 تاسیس شد.
دولت سوریه٬ کنترل این اردوگاه را به جبهه خلق برای آزادی فلسطین – فرماندهی کل واگذار کرده بود، اما از اول آوریل 2015 تروریست های تکفیری آن را اشغال کردند.
خاورم**6116** 1346** ناشر: رحمت اله خدادادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال