خطبه دوم نماز جمعه تهران/

امام جمعه موقت تهران:مسئولان با اتکاء به ظرفیت داخلی در برابر زورگویی امریکا استوار بایستند

تهران - ایرنا - خطیب نماز جمعه تهران خطاب به مسئولان ابراز امیدواری کرد که با عبرت گرفتن از تجربیات تلخ تاریخی و استفاده از ظرفیت های داخلی همچون گذشته در برابر زورگویی های جدید دولت مستکبر آمریکا محکم و استوار بایستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی درخطبه نماز عبادی - سیاسی جمعه این هفته تهران یادآور شد:اوباما در ابتدای دولت خود به زعم خودش پیشنهاد مذاکره با ایران را داد تا مشکلات فی مابین رفع شود و عده ای ساده لوح هم سخنان او را باور کردند ولی با روشنگری رهبرمعظم انقلاب دروغ وی روشن شد.
وی ادامه داد: معلوم شد که این دوست نیست و این دست چدنی است که پوشش مخملی دارد، اوباما هم زمان با تبریک عید به ایرانیان، ایران را به طرفداری از تروریست و ساخت سلاح هسته ای متهم کرد ولی بالاخره مذاکرات منجر به برجام شد و اندک اندک پوشش مخملی کنار رفت و با روی کارآمدن ترامپ دست چدنی نمایان گشت.
امام جمعه این هفته تهران افزود:سخنان سرشار از وقاحت وبی شرمی ترامپ در سازمان ملل متحد چهره واقعی امریکا را به دنیا نشان داد و عمق دشمنی های مخفی شیطان بزرگ را به خوبی نمایان ساخت.
موحدی کرمانی ادامه داد: البته امریکا هیچگاه با نظام اسلامی ایران سر سازکاری نداشته است و پیوسته در مقام دشمنی و ضربه زدن بوده است و حمایتهای بی دریغ از شاه، حرکات تجزیه طلبانه ،کودتا و حمایت از صدام و حمله به هواپیمای مسافربری و تحریم های ظالمانه بخش کوچکی از دشمنی امریکا است که از حافظه تاریخی مردم هیچگاه پاک نمی شود.
وی با اشاره به مسئله اقلیم کردستان عراق اظهارداشت: امیدواریم آقای مسعود بارزانی از دولت مرکزی تمکین کند و دست از جدایی طلبی بردارد و برای اسرائیل جای پایی در منطقه باز نکند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه متاسفانه از این خطر نشانه هایی مشاهده می شود، گفت: بارزانی باید به جهت این رفراندوم توبه سیاسی کند و از مردم عراق جدا عذرخواهی نماید و به آغوش امت اسلامی بازگردد و به جای جدایی طللبی به عزت و اتحاد ملت عراق بیاندیشد.
موحدی کرمانی افزود:دشمن نیز بداند که امید ایجاد خاورمیانه جدید را به گور خواهد برد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: یاد مرحوم جلال طالبانی را گرامی می دارم که پیوسته در فکر استقلال عراق و عزت و عظمت ملت عراق کرد و عرب بود.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاهها در تذکری به معلمان ، اساتید و اولیا، اظهارداشت: گاهی انسان فرصت طلایی بدست می آورد که می تواند بهترین و ارزشمند ترین خدمت را انجام دهد.
موحدی کرمانی گفت:الان این فرصت دست شما اساتید و معلمان است و دین خود را به انقلاب و فرزندان کشور عطا کنید، مغزهای دانش آموزان پربهاترین امانات الهی است که این مغزها در اختیار شما قرار گرفته و باید از فضایل اخلاق و علم و دانش پرشود.
وی افزود:امانت همان است که وقت عبور از صراط پیوسته از آن سئوال می شود نوجوانان و دانش آموزان مسئولان فردای کشور و بزرگ خانواده های خود هستند و باید معارف دینی و قرآنی به عمق مغزهای آنها برسد.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد:اگر اندکی از تربیت معنوی آنان غفلت شود معلمان در تمام گناهان معلول سوء تربیت تا قیامت سهیم هستند.
موحدی کرمانی همچنین شهادت مرحوم ایت الله اشرفی اصفهانی را در سالگرد ایشان به علما و بیت مکرم وی تسلیت گفت.
سیام ** 1053 ** 1569 **حمید شریفی کیا **انتشار: علی حبیبی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال