تداوم انکار حقوق مسلمانان روهینگیا،

فرمانده ارتش میانمار بازهم روهینگیایی ها را مهاجران بنگالی معرفی کرد

کوالالامپور – ایرنا - فرمانده ارتش میانمار در اظهاراتی جدید ، بازهم گفت که مسلمانان روهینگیا اصالتا اهل میانمار نیستند و با این اقدام آشکارا اتهامات بین المللی را که علیه نیروهای تحت فرماندهی اش در کشتار و سرکوب مسلمانان وجود دارد، نادیده گرفت.

به گزارش روز جمعه ایرنا دفتر منطقه ای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که نیروهای میانمار به طور خشونت آمیز حدود نیم میلیون نفر از روهینگیایی ها از مناطق شمالی استان راخین را به سمت بنگلادش بیرون رانده اند و با به آتش کشیدن خانه ها، محصولات کشاورزی و تخریب روستا در تلاش هستند تا از بازگشت آنها ممانعت بعمل آورند.
در حالی که روزانه هزاران میانماری با قایق های ناامن عازم بنگلادش می شود، اما مقامات رسمی میانمار گرسنگی، سرکوب و هراس از بی امنیتی به عنوان عوامل اصلی خروج از میانمار را رد می کنند.
به گزارش 'بانکوک پست'،'مین آئونگ هلاینگ' فرمانده ارتش میانمار در جمع مخاطبان بین المللی و همچنین سفیر آمریکا در میانمار دور جدیدی از اظهارت ضد روهینگیایی را مطرح کرد که نشان می دهد موضع ارتش در قبال مسئله روهینگیا به عنوان بحرانی که سازمان های جهانی آن را مورد انتقاد قرار داده اند، تفاوتی نکرده است .
فرمانده ارتش میانمار با بکار بردن اصلاح 'بنگالی' خطاب به روهنیگیا اعلام کرد: بنگالی ها توسط میانمار به این کشور آورده نشده اند، بلکه استعمارگران عامل انتقال آنها به این کشور بوده اند.
حمله شبه نظامیانی که خود را حامیان روهینگیا می دانند به مراکز پلیس در اواخر ماه اوت سال جاری باعث افزایش خشونت هایی شد که منجر به کشته شدن حدود 500 هزار نفر و آوارگی صدها هزار نفر شده که با گذشتن از مرزهای بنگلادش وارد این کشور شده اند.
گزارش های مختلف نشان می دهد علاوه بر خشونت های نیروهای نظامی میانمار که باعث مهاجرت گسترده روهینگیا شد، بیکاری، نبود دسترسی به غذا و وجود فقر گسترده از جمله عواملی هستند که باعث شده ساکنان استان راخین به بنگلادش مهاجرت کنند.
آساق**241**1599 ** 1908
ناشر : افشار دارابی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال