وزیر خارجه مالزی: طرحی برای اعزام سفیر به کره شمالی وجود ندارد

کوالالامپور – ایرنا – وزیر امور خارجه مالزی اعلام کرد پس از اینکه کشورش اوایل سال جاری سفیر خود را از کره شمالی فراخواند، طرحی برای اعزام سفیر به این کشور وجود ندارد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبر آسیا، 'عنیفه امان' وزیر امور خارجه مالزی در گفتگویی در خصوص روابط خارجی این کشور که در ایالت 'سارواک' در بخش شرقی مالزی انجام شد، تصریح کرد ممکن است از سفارت خود در پکن بخواند که مسائل مرتبط با روابط دپیلماتیک با کره شمالی را پیگیری کنند.
وی افزود: این وزارتخانه گزارش های توصیه ای خود برای سفارت مالزی در پکن را با هدف اعتبار بخشی در کره شمالی آماده می کند.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تصمیمی برای بکارگیری هیچ یک از سفرای ما در 'پیونگ یانگ' وجود ندارد، تصریح کرد: هر موضوعی مرتبط با روابط با کره شمالی و مالزی توسط سفارت ما در پکن مورد بررسی قرار می گیرد.
قتل 'کیم جونگ نام' برادر ناتنی رهبر کره شمالی در فرودگاه بین المللی مالزی از فوریه سال جاری تاکنون باعث سردی روابط دیپلماتیک میان کشور شده است.
روند تحقیقات پیرامون این قتل که مالزی خواستار انجام کامل آن بود و همچنین درخواست مقامات پیونگ یانگ به منظور در اختیار گرفتن جسد، از جمله مسائلی بود که روابط دو کشور را به تدریج به نقطه بحرانی رساند.
مالزی همچنین اوایل ماه جاری مالزی به ابراز نگرانی در خصوص تنش های شبه جزیره کره، سفر شهروندان خود به کره شمالی را ممنوع اعلام کرد.
پرونده محاکمه دو زن اندونزیایی و ویتنامی متهم به این قتل در حال انجام است و تاکنون سرنوشت این پرونده مشخص نشده است.
آساق**241**1599 ** 1908
ناشر : افشار دارابی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال